به گزارش افکارخبر،به مناسبت اقدامات ضدانسانی ارتش نیجریه علیه مردم مسلمان این کشور بیانیه ای به شرح ذیل از جانب دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی صادر گردید:

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر تهاجم وحشیانه ارتش نیجریه به مسلمانان این کشور که موجب شهادت و زخمی شدن گروه کثیری از مردم مؤمن و خداجوی بزرگترین کشور اسلامی آفریقا شد، موجب تأسف و اندوه فراوان امت اسلامی در سراسر جهان گردید. سابقه اقدامات خشن و کشتار وحشیانه مردم مسلمان آن کشور توسط نیروهای نظامی نیجریه در هنگام برپایی تظاهرات روز جهانی قدس در ماه مبارک رمضان سال گذشته هنوز در خاطره¬ها زنده است که تنها گناه آن تظاهرات¬کنندگان مظلوم، حمایت از فلسطین و مخالفت با اشغال قبله اول مسلمین بود.

امسال نیز بدون تردید، راهپیمایی عظیم میلیونها نفر پیروان و محبان اهل بیت (علیهم السلام) به مناسبت سالگرد اربعین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در نیجریه موجب شد که با تحریک رژیم صهیونیستی و حمایت خشونت¬طلبان وهابی که بازماندگان بنی امیه در عصر ما می¬باشند، این تهاجم بی¬سابقه جنایتکارانه علیه مسلمانان انجام شود.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن تسلیت به خانواده¬ها و بازماندگان شهدای این فاجعه دردناک و آرزوی سلامتی برای حضرت علامه شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر بزرگ جنبش بیداری اسلامی نیجریه و خانواده محترم ایشان و دیگر مجروحین این واقعه مؤلمه، خواستار آن است که کلیه مسلمانان بی¬گناهی که به جرم محبت اهل بیت علیهم السلام در زندان تحت شکنجه¬های قرون وسطایی هستند، آزاد شوند و از دولت نیجریه می¬خواهد که هرچه زودتر مسببین این فاجعه را تعقیب، دستگیر و محاکمه نموده و آنها را به جزای اعمال وحشیانه¬اشان برساند.

مجمع جهانی بیداری اسلامی از کلیه ملل مسلمان در سراسر جهان می¬خواهد که صدای اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانند.

رجاء واثق داریم که خون شهیدان اربعین حسینی (ع) موجب رشد شجره طیبه حق¬طلبی که ثمرة خون شهیدان کربلاست در قاره آفریقا خواهد شد.

دکتر علی اکبر ولایتی

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی