به گزارش افکارخبر، "تندروها به سید حسن خمینی حمله کردند"، "عصبانیت تندروها از کاندیداتوری حسن خمینی" و قس علیهذا؛ اینها جملاتی است که این روزها لحظه‌ای از زبان اصلاح‌طلبان حذف نمی‌شود و تقریبا اکثر اصلاح‌‌طلبان این روزها سخن از تخریب سید حسن خمینی پس از کاندیداتوری وی خبر می‌دهند.

این خبرسازی‌ها تا جایی ادامه داشته که هاشمی رفسنجانی هم در سخنانی با اشاره به واکنش‌های تند و بی‌اخلاقی‌های مخالفان سید حسن خمینی، گفته بود: اعلام نامزدی شخصیتی چون ایشان، کمترین حق خانواده امام و حتی یک شهروند عادی است ولی می‌بینید که چگونه با این یادگار ارزشمند برخورد می‌کنند.

رسانه‌های اصلاح طلب هم کم نگذاشته و تقریبا از چند روز پس از روزی کاندیداتوری سید حسن خمینی اعلام شد، کار را با شدت و قوت ادامه داده‌اند تا اینکه یک طرف ماجرا، یعنی اصولگرایان حاضر در میدان رقابت انتخاباتی، به جرم اهانت به سید حسن خمینی برچسب تندروی و افراط بخورند.

این روند تا همین امروز هم ادامه داشته و بسیاری از رسانه‌های نزدیک به اصلاح طلبان از جمله قانون و ایران، به خبرسازی در این باره پرداخته‌اند؛ امروز روزنامه ایران با انتشار 7 مصاحبه درصدد آمده که اینگونه وانمود کند که اولا تخریبی علیه سید حسن خمینی وجود دارد و ثانیاً این تخریب محکوم است.

روزنامه قانون هم با انتشار 2 گزارش در شماره امروز خود، از روند تخریب‌ها علیه سید حسن خمینی انتقاد کرده است.

اما ماجرا چیست؟

سید علی خمینی، برادر کوچکتر سید حسن خمینی 18 آذرماه جاری در سخنانی اعلام کرد که برادرش سید حسن خمینی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری کاندیدا خواهد شد، اما بنابر آنچه که سید علی خمینی گفته این کاندیداتوری بر خلاف همه‌ی خبرسازی‌های اصلاح طلبان از مسیر اصلاح‌طلبی نخواهد بود، چیزی که سید علی خمینی هم به آن اشاره کرده و می‌گوید که برادرش "مستقل" در انتخابات کاندیدا می‌شود.

سید حسن خمینی که تولیت آستان مقدس امام راحل را برعهده دارد، از چهره‌های شناخته شده بیت امام است، روحانی‌ای که تاکنون چهره‌ای بیشتر غیرسیاسی داشته تا سیاسی اما حالا تصمیم گرفته که در انتخابات مجلس خبرگان رهبری کاندیدا شود.

از روزی که سید حسن خمینی کاندیدا شده است، به جرأت می‌توان گفت که هیچ رسانه اصولگرایی اقدام به تخریب چهره وی نکرده است، بلکه چهره‌هایی از اصولگرایان فقط سوالات و یا ابهاماتی که درباره وی وجود دارد را طرح کرده‌اند که هیچ شبهه‌ای وجود ندارد که این سوالات فقط سوالاتی هستند برای روشن شدن پاسخ‌ها، نه توهین و تندروی.

احتمالا منظور رسانه‌های اصلاح طلب از تخریب، توهین، ناسزاگویی و هر آنچه که آنها می‌گوید، توسط اصولگرایان به سید حسن خمینی، این سوال است که چرا اصلاح‌طلبانی که روزگاری خمینی کبیر(ره) را به موزه تاریخ فرستادند، امروز خمینی جوان را به میانه میدان کشانده‌اند؟