گروه سیاسی، در جلسه روز دوشنبه مجلس عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برای پاسخ به سوال  سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در صحن مجلس حاضر می شود.

به گزارش افکارخبر،این وزیر قبلا یک بار از مجلس کارت زرد گرفته و اگر روز دوشنبه نتواند صحن مجلس را قانع کند، کارت زرد دوم را دریافت می کند.

محور این سوال در خصوص عدم اجرای قانون تقسیمات کشوری و ندادن لایحه جامع در این زمینه به رغم وعده 2 ساله دولت روحانی است.

این نماینده تاکید دارد که دولت روحانی جلوی تقسیمات کشوری را گرفته و بهانه اش هم این است لایحه جامع در این زمینه بزودی به مجلس ارائه می شود و تقسیمات بر اساس آن صورت خواهد گرفت اما به رغم گذشت 2 سال و نیم از عمر دولت روحانی هنوز این لایحه به مجلس ارائه نشده و از طرف دیگر قانون مصوب مجلس هم اجرا نمی شود و با وعده ارائه لایحه اجرای یک قانون متوقف شده است.

بعد از طرح این سوال در صحن مجلس، وزیر توضیحات خود را ارئه می کند و اگر نصف بعلاوه یک نمایندگان توضیحات وزیر را قانع کننده ندانند، رحمانی فضلی کارت زرد می گیرد که دومین کارت زرد وی خواهد بود.

اولین کارت زرد مجلس به وزیر کشور

در جلسه علنی روز سه شنبه سوم تیرماه سال گذشته سوالات علی مطهری و ناصر موسوی لارگانی در مورد بحث عفاف و حجاب در کشور به ویژه بانوان ساپورت‌پوش از این وزیر مطرح شد.

توضیحات وزیر برای نمایندگان قانع کننده نبود و نمایندگان با 64 رأی موافق، 135 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع از مجموع 218 نماینده حاضر در جلسه به وی کارت زرد دادند.

آن کارت پنجمین کارت زرد مجلس به دولت روحانی بود و بعد از آن وزرای دولت روحانی 11 کارت زرد دیگر گرفتند و تعداد کارتهای زرد دولت به 16 مورد رسید و اگر وی نتواند نمایندگان را قانع کند، هفدهمین کارت زرد مجلس را خواهد گرفت.

اسامی وزرایی که تا کنون کارت زرد گرفتند؛

1-علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی (سه کارت زرد )

2-محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت (سه کارت زرد)

3-علی‌‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش (2 کارت زرد)

4-علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی (2 کارت زرد)

5-علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (2 کارت زرد)

6-عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور (یک کارت زرد)

7- محمود گودرزی (یک کارت زرد)

8-محمود واعظی وزیر ارتباطات (یک کارت زرد)

9-رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم (یک کارت زرد)