به گزارش افکارنیوز،

محمدصادق خرازی، دیگر فعال اصلاح‌طلب و چهره محوری حزب ندای ایرانیان نیز به تازگی در یک سخنرانی در سینما ونوس شهر قم –که سایت حزب ندا آنرا منتشر کرده - گفته است:‌ اگر مردم به صندوق رأی توجه کنند زندگی اقتصادی و سیاسی آنها نیز تحول پیدا می‌کند و باید یک مجلس مقتدر و قدرتمند را تشکیل دهیم.

 

 

*قبل از این هم پیش‌بینی می‌شد که چهره‌های جریان خاص پس از اطمینان از بی‌دستاوردی برجام برای مردم؛ وعده‌های خود را از فرجام برجام به سمت انتخابات مجلس دهم منتقل کنند و اینطور بگویند که رفع مشاکل اقتصادی مردم در گرو انتخابات مجلس است.

این در حالی است که از روز نخست هم مشکلات اقتصادی چندانی در کشور وجود نداشت و اوضاع اقتصاد ایران نیز بحرانی نبود.(کما اینکه صندوق بین‌المللی پول به تازگی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران را هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا معرفی کرده و شاخص‌های کسب و کار و پیشرفتگی در ایران نیز چند ده پله رشد داشته‌اند)

به این معنی که در ایران اسلامی نه بیکاری در حد غیر متعارف بود، نه قحطی مواد غذایی وجود داشت، نه بانک‌ها تعطیل شده بودند، نه صادرات و واردات با مشکل چندانی مواجه شده بود و... اما تمام مشکلات ریز و درشت از سوی عده‌ای برچسب «بحرانی» خوردند و مسئله‌ای به نام تحریم‌ها که هیچگاه اثری بیش از 30 درصد بر اقتصاد ایران نداشته، مورد بزرگنمایی قرار گرفت تا توجیهاتی برای مذاکرات ملال‌آور با کشورهای 1+5 به دست آید.

در اشاره به صحبت‌های علیخانی لازم به تکرار است که برجام هنوز حل نشده و در ابتدای کار خود به سر می‌برد. کما اینکه به زعم برخی تحلیلگران، برجام هنوز به گلوگاه‌های دشوار خود هم نرسیده است.

از سوی دیگر قرار بود حل شدن برجام مساوی با حل شدن مشاکل اقتصادی باشد نه اینکه برجام و مشاکل اقتصادی تافته‌های جدابافته باشند و اولی با بسته شدن پرونده PMD به اتمام برسد و دومی با انتخابات مجلس دهم!

صحبت‌های خرازی نیز که با صحبت‌های علیخانی هم‌مزاج به نظر می‌رسند در مقابل این دلیل قرار دارند که اساساً با هیچ انتخاباتی قرار نیست در معیشت مردم «انقلاب» بوقوع بپیوندد و مشخص نیست چرا یک جریان خاص دست از وعده دادن به افکار عمومی برنمی‌دارد؟!

زیرا از اولاً از اساس، مشکلات اقتصادی و معیشتی غیر قابل تحملی در ایران وجود ندارد و ثانیاً باز هم تأکید می‌شود که مشاکل اقتصادی ادعا شده هم می‌بایست بوسیله برجام حل می‌شدند نه بوسیله انتخابات مجلس دهم.

بدیهیست که نقشه تغییر آدرس باغ سبز که از انتخابات 92 به توافق موقت ژنو رسید، پس از آن به بیانیه لوزان و سپس به برجام و اکنون هم به انتخابات مجلس دهم؛ علی‌الرویه بعد از این نیز به انتخابات دولت دوازدهم گره خواهد خورد...