به گزارش افکارنیوز،

سرانجام ثبت‌نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و با اعلام آمار نهایی مشخص گردید ۱۲ هزار و ۱۲۳ نفر برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرده‌اند‌.

پیش از این نیز اعلام شده بود 801 نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده‌اند.

نگاهی به آمار نشان از افزایش عجیب و چندین برابری ثبت‌نام‌کنندگان نسبت به دوره‌های پیشین دارد‌.

پیش از این اصلاح‌طلبان به عیان اعلام کرده بودند که در انتخابات پیش‌رو با ثبت‌نام فله‌ای در انتخابات تاکتیکی سه لایه را در پیش خواهند گرفت‌.

بر اساس این تاکتیک سه لایه افرادی که رد صلاحیت شدن آنان از سوی شورای نگهبان محتمل است نیز در انتخابات ثبت‌نام می‌کنند تا در مرحله نخست این افراد از سوی شورای نگهبان حذف و از گردونه رقابت خارج شوند با این اقدام نوبت به لایه دوم خواهد رسید که به زعم اصلاح‌طلبان با رد صلاحیت لایه اول حریمی امنیتی برای این لایه ایجاد شده است و برای شورای نگهبان سخت خواهد بود که این لایه را نیز از سر راه برداشته و رد صلاحیت کند‌!

بر اساس این برنامه در صورت رد صلاحیت لایه دوم‌، لایه سوم این امکان را خواهد یافت که در انتخابات شرکت کرده و به مجلس راه یابد‌.

نگاهی به لیست افراد ثبت‌نام‌کننده در انتخابات مجلس و خبرگان رهبری نشان از این تاکتیک سه‌لایه دارد‌.

برخی از این افراد که در روزهای آینده کیهان به بررسی سوابق آنان خواهد پرداخت از رد صلاحیت خود اطمینان دارند ولی در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند که علاوه بر برآورده شدن خواسته‌ای که ذکر آن رفت با رد صلاحیت آنان فشار سنگینی بر شورای نگهبان وارد شده و بهانه برای مغرضان و دشمنان جمهوری اسلامی برای تبلیغات فراهم شود‌.

با رد صلاحیت طبیعی این گروه رسانه‌های بیگانه دست به تبلیغات خواهند زد و با اشاره به آمار ثبت‌نام شده‌ها در انتخابات به آمار رد صلاحیت‌ها نیز خواهند پرداخت و بدین‌گونه فضای شدیدی علیه نهادهای قانونی کشور از سوی زنجیره‌ای‌ها و رسانه‌های بیگانه ایجاد می‌شود‌.

گفتنی است مدعیان اصلاحات و وابستگان فتنه پیش از این بارها از این سیاست سخن گفته‌اند و 16 آذر سال جاری نیز فائزه هاشمی طی سخنانی از سونامی رد صلاحیت‌ها در انتخابات پیش‌رو سخن گفته بود که برنامه‌ریزی شده بودن ثبت‌نام‌های فله‌ای را عیان می‌سازد‌.

آخرین آمار از ثبت‌نام‌ها

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، آخرین آمار شرکت‌کنندگان در انتخابات مجلس شورای اسلامی را 12 هزار و 123نفر اعلام کرد.

وزیر کشور با بیان اینکه افزایش بیش از دو برابری را در ثبت‌نام داشته‌ایم‌، تصریح‌ کرد: برای هر کرسی مجلس 42 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی همچنین گفت: 801 نفر در انتخابات مجلس خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند که 62 درصد نسبت به دوره قبل افزایش داشته است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه بررسی صلاحیت‌ها از روز شنبه آغاز می‌شود، گفت: استقبال از ثبت‌نام‌ها را به فال نیک می‌گیریم.

سیدشهاب‌الدین چاوشی رئیس ستاد انتخابات استان تهران نیز در گفت‌و‌گو با فارس در رابطه با آخرین آمار ثبت‌نام داوطلبان انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی در استان تهران اظهار داشت: در طی 7 روز گذشته و در مهلت قانونی ثبت‌نام از داوطلبان تعداد 2 هزار و 780 نفر در کل استان تهران ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه تعداد 2هزار و 477 نفر در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: بر اساس همین آمار نیز تعداد 26 نفر در حوزه انتخابیه پاکدشت، 60 نفر در حوزه انتخابیه دماوند، 63 نفر در حوزه انتخابیه رباط کریم، 64 نفر در حوزه انتخابیه ورامین، 79 نفر در حوزه انتخابیه شهریار، قدس، ملارد و همچنین 19 نفر به عنوان داوطلبان اقلیت‌های دینی ثبت‌نام کردند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه تعداد 147 نفر از نمایندگان ادوار در انتخابات دوره دهم مجلس ثبت‌نام کرده‌اند، تصریح کرد: در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تعداد هزار و 70 نفر ثبت‌نام کرده بودند. این در حالی است که در دهمین دوره انتخابات مجلس 2 هزار و 780 نفر ثبت‌نام کردند.

افرادی که ثبت‌نام نکردند‌!

«محمدرضا باهنر» نایب رئیس مجلس و دبیرکل جبهه پیروان پس از هفت دوره نمایندگی از ثبت‌نام در انتخابات مجلس دهم خودداری کرد.

وی در دوره‌های مجلس دوم، سوم، چهارم، پنجم، هفتم، هشتم و نهم در مجلس شورای اسلامی حضور داشته است.

همچنین نشست ماهانه محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین دیروز شنبه 5 دی در محل جامعه مهندسین برگزار شد.