به گزارش افکارنیوز،

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین همایش قضات عمومی سراسر کشور در سخنانی با اشاره به فضای ایجاد شده در انتخابات در کشور گفت: انتخابات نباید تخریب‌کننده عزت ملی کشور باشد و تبلیغات نیز نباید طوری باشد که افراد تخریب شوند و سایش‌های سیاسی در کشور ایجاد شود و به جای هم‌افزایی شاهد سایش‌های سیاسی باشیم. قوه قضائیه در این بین نقش اساسی دارد.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت انتخابات برای افزایش همبستگی ملی دوباره استفاده کنیم افزود: چه کاندیداها و چه مسئولان اجرایی و چه قوه قضائیه به عنوان مظهر عدالت در کشور ما باید این فضا را برای ایجاد همبستگی ملی در برگزاری انتخابات ایجاد کنند.

لاریجانی اضافه کرد: همه موارد در انتخابات باید بر اساس قانون باشد و هر کسی باید قاعده خودش را انجام دهد و قوه قضائیه هم در این بین دقت کافی داشته باشد.

رئیس مجلس با ابراز امیدواری از اینکه شاهد انتخاباتی پرثمر و سرنوشت‌ساز در کشور باشیم، گفت: اقبالی هم که مردم در نام‌نویسی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از خودشان نشان دادند، نشاندهنده نشاط و انگیزه مردم برای تعیین سرنوشت‌شان است و احساس هم‌سرنوشتی نسبت به یکدیگر دارند که ایجاد رقابت بزرگ در کشور قابل تقدیر است.