به گزارش افکارنیوز،

 46روز به برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری زمان باقی مانده و اقدامات مقدماتی برای تعیین کاندیداهای نهایی این انتخابات و احراز صلاحیت‌ آن‌ها در جریان است.

خوانندگان محترم هر روزه می توانند با خواندن بسته انتخاباتی میزان از حواشی انتخابات پیش رو مطلع شوند.

پنجمین نشست شورای ائتلاف اصولگرایان برگزار شد

 

پنجمین نشست شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان به ریاست آیت‌الله موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز دیشب یکشنبه برگزار شد.

در این جلسه کمیته‌ها گزارش عملکرد خود در هفته اخیر را ارائه دادند و همچنین جدول مصادیق مورد بررسی قرار گرفت.

باهنر: تا پیش از 15 بهمن لیست اصولگرایان در تهران قطعی می‌شود

جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با حضور محمدرضا باهنر دبیرکل این تشکل در دفتر مرکزی «جام» برگزار شد.

در ابتدای این جلسه باهنر گزارشی از فعالیت‌های شورای همگرایی اصولگرایان ارائه و با اشاره به راهکارهای ایجاد وحدت میان اصولگرایان اظهارامیدواری کرد تا پیش از ١٥ بهمن ماه فهرست اصولگرایان در تهران قطعی شود.

حمله به آیت الله مهدوی کنی و حمایت از هاشمی رفسنجانی

برخی از سایتها از قول رسول منتجب‌نیا همکار یکی از سران فتنه نوشتند: "من احتمال رد صلاحیت آقای هاشمی را بسیار دور و بعید می دانم زیرا رد صلاحیت او هزینه جبران ناپذیری برای شورای نگهبان پدید خواهد آورد. صلاحیت آقای هاشمی با بهانه بالا بودن سن در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 رد شد اما حالا در انتخابات خبرگان چنین بهانه ای وجود ندارد. چرا که مرحوم آیت الله مهدوی کنی با انواع بیماری و کهولت سن ریاست مجلس خبرگان رهبری را بر عهده داشت و آقای هاشمی از سلامت کامل جسمی برخوردار است."

 

پس لرزه های سرمقاله شریعتمداری

شریعتمداری در یادداشت روز شنبه خود در روزنامه کیهان نوشته بود: "یکی از اعضای برجسته هیئت رئیسه مجلس خبرگان در تماس با فرزند محترم یادگار امام(ره) از وی برای حضور در آزمون دعوت کرده است."

این سرمقاله با واکنش های روزنامه ها و سایتهای  نزدیک به خاندان مشهور  مواجه شد و این رسانه ها تمام تکاپو خود را صرف تکذیب این مطلب کرده و مدعی شدند که هیچکدام از اعضای هیئت رئیسه خبرگان با سید حسن خمینی تماس نگرفته‌اند.

واکنش مبسوط کیهان به واکنش کمپین رسانه ای خاندان مشهور

روزنامه کیهان در شماره امروز خود در واکنش به واکنش رسانه های منتسب به خاندان مشهور نوشت: پس از اتاق فرماندهی عملیات روانی فتنه، ده‌ها روزنامه و سایت زنجیره‌ای را برای تکذیب خبر و تحلیل روشنگر کیهان به صف کرد. این به خط شدن زنجیره‌ای از سایت‌ها و روزنامه‌ها برای تکذیب کیهان نشان می‌دهد که اولاً طیفی از رسانه‌ها از یک اتاق فرمان مشترک مدیریت می‌شوند و ثانیاً کیهان در یادداشت اخیر خود تحت عنوان «یک ماجرا و چندگمانه» دقیقاً به هدف زده و نقشه آن اتاق عملیات روانی را در هم ریخته است.

در ادامه این گزارش آمده است: به دنبال این یادداشت، یک سایت بدسابقه کوشید خبر تماس یک عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با سید حسن را دروغ وانمود کند و از این طریق به زعم خود، از ارزش و نفوذ تحلیل مبتنی بر خبر کیهان بکاهد. این سایت که قبلاً به شکل روزنامه اداره می‌شد و یکی از برخورداران از بذل و بخشش‌های ش.ج (مفسد اقتصادی دهه 70 و دوره اصلاحات) می‌باشد مدعی شده با اعضای هیئت رئیسه خبرگان تماس گرفته و آنها خبر تماس خود با سید حسن خمینی را تکذیب کرده‌اند. جالب اینکه در همین فضاسازی اذعان شده که در کنار آقایان سید احمد خاتمی، موحدی کرمانی، دری نجف‌آبادی و رئیسی، با «یکی از نزدیکان آیت‌الله حسینی بوشهری» یا «دفتر آیت‌الله هاشمی شاهرودی» و یا «یکی از نزدیکان آیت‌الله یزدی» تماس گرفته شده و آنها تماس با سید حسن را تکذیب کرده‌اند. سایت انتخاب از این طریق کوشیده سید حسن خمینی را «بی‌اطلاع» از آزمون معرفی کند.

و اما، خبر کیهان درباره تماس یکی از اعضای هیئت رئیسه خبرگان با آقای سیدحسن خمینی و تاکید بر شرکت در آزمون خبرگان دقیق، مستند و کاملا موثق است و معلوم نیست چرا فتنه‌گران از خود آقای سیدحسن خمینی درباره آن سؤال نمی‌کنند؟

ایشان فرد راستگو و شجاعی است و خواهید دید پاسخی که فرزند یادگار امام(ره) به این پرسش می‌دهد، با سندی که کیهان ارائه خواهد کرد انطباق کامل دارد.

کیهان نوشت: ذکر این نکته هم ضروری است که برخی اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان از جمله شخصیت مورد اشاره در خبر کیهان دارای چند دفتر در تهران و قم هستند؛ ضمن اینکه منطقاً به واسطه «یکی از نزدیکان» نمی‌توان تماس را تکذیب کرد.

روایت هاشمی از گردن کشی کروبی برای قانون/شورای نگهبان معافیت بیات و کروبی از آزمون را نپذیرفت

تحرکات رسانه‌ای برای استثنا کردن افراد از آزمون مجلس خبرگان و ایجاد امتیاز و تبعیض در حالی است که این ماجرا مسبوق به سابقه‌ای ناکام است.

برخی محافل می‌خواهند القا کنند که آزمون خبرگان اتفاق جدیدی است که در سال جاری روی داده،  اما کتاب خاطرات هاشمی رفسنجانی از آزمون خبرگان سال 69 می‌گوید؛ زمانی که مهدی کروبی در آزمون مذکور شرکت نکرده و هاشمی رفسنجانی وساطت می‌کند تا شورای نگهبان صلاحیت او را احراز کند. جالب آنکه هاشمی به رهبری انقلاب هم زنگ می‌زند؛ اما ایشان می‌فرماید دخالت و شفاعت نمی‌کنند؛ چون نمی‌شود یک نفر را استثناء کرد.

هاشمی در خاطرات خود می‌نویسد: « به خانه برگشتم.  دکتر ]محمدعلی[ هادی، ]سفیر ایران در امارات متحده عربی[ آمد. پیشنهاد داشت فکری برای مرجعیت بعد از آیت‌الله ]سیدمحمدرضا[ گلپایگانی بشود. همچنین می‌گفت از صدام بخواهیم که منافقین را تحویل بدهد.

احمدآقا تلفنی گفت که شورای نگهبان، آقای ]مهدی[  کروبی، ]رئیس مجلس شورای اسلامی[  را برای امتحان، جهت احراز صلاحیت علمی برای نامزدی خبرگان، دعوت کرده است؛ آقای کروبی حاضر نیست در امتحان شرکت کند و ممکن است طرفداران او، علنا به مبارزه با شورای نگهبان برخیزند؛ از من خواست که برای رفع این مشکل اقدام کنم.

مسئله را تلفنی با رهبری در میان گذاشتم ایشان هم گفتند دخالتی نمی‌کنند و شفاعت نخواهند کرد، چون موارد متعدد است و نمی‌شود یکی را مستثنی کرد. جمع زیادی از نامزدها دعوت به امتحان شده‌اند؛ جمعی قبول و جمعی رد شده‌اند. آقای ]اسدالله[  بیات، نتیجه درخواست دیشب خود را تلفنی پیگیری کرد؛ گفتم شورای نگهبان بر سر موضع خود محکم است.»

خسته نباشید تابش به نمایندگانی که کاندیدا نشدند

محمدرضا تابش در نوشتاری که در کانال تلگرامی وی منتشر شده، در این باره گفت: «امروز برادرم آقای طباطبایی نماینده مردم نائین در آخرین نطقش از ملت شریف ایران و مردم فرهیخته نائین که در ایفاء مسئولیت نمایندگی و عمل به سوگندی که یاد کرده مدد کارش بوده‌اند، تقدیر کرد و حلیت طلبید.

برایش احترام زیادی قائلم.

انسانی شریف، وکیلی امین و قاضی دادگری است که در مسئولیت‌های مهم قضایی و تقنینی منشأ خیر و اثر بوده است.

تصمیم وی در خصوص انصراف از کاندیداتوری بعد از ثبت نام، علی رغم آنکه شانس وکالت مجدد داشت را می‌ستایم.

به وی و همکارانی که علی رغم واجد شرایط بودن برای مجلس دهم کاندیدا نشدند، خسته نباشید می‌گویم و توفیق آنها را در ادای دین به مردم و خدمتگزاری به جمهوری اسلامی از خداوند متعال خواستارم.

اسامی این همکاران به شرح ذیل است:

آقایان:

١- محمد رضا باهنر از حوزه انتخابیه تهران.

٢- سید علی محمد بزرگواری از حوزه انتخابیه کهگیلویه و بهمئی.

٣- روبرت بگلریان از حوزه انتخابیه ارامنه جنوب.

٤- سید هاشم بنی هاشمی از حوزه انتخابیه مشهد و کلات.

٥- روح الله حسینیان از حوزه انتخابیه تهران.

٦- رضا رحمانی از حوزه انتخابیه تبریز و اسکو.

٧- علی اصغر زارعی از حوزه انتخابیه تهران.

٨- سید محمد رضا طباطبایی از حوزه انتخابیه نائین.

٩- ناصر صالحی نسب از حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه.

١٠- رضا عبداللهی از حوزه انتخابیه ماه نشان و ایجرود.

١١- سید عنایت الله هاشمی از حوزه انتخابیه سپیدان.»

غرضی: پرونده‌ام در شورای نگهبان در حال بررسی است

سید محمد غرضی در مورد برخی اخبار منتشر شده مبنی بر اعلام رد صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان با تاکید بر اینکه تاکنون تماسی در این رابطه از سوی شورای نگهبان با او حاصل نشده، رسانه‌ها را به رعایت اخلاق و و سعه صدر تا پایان مهلت قانونی بررسی صلاحیت‌ها دعوت کرد.

من، مهناز افشار، همه‌ شایعات و خبرها را تکذیب می‌کنم

مهناز افشار بازیگر مشهور سینما با انتشار پستی در اینستاگرام خود اخبار پخش شده در شبکه های اجتماعی منوط به مسئول ستاد تبلیغاتی مادر شوهرش سوسن صفاوردی را تکذیب کرده است. وی در این پست نوشته است:

«همچنان در کانون اخبار دروغین رنگارنگ هستم ، اینجانب مهناز افشار هیچ گونه فعالیت انتخاباتی نخواهم داشت و تمام اخبار در این زمینه کذب محض است.»