جمعی از فعالان سیاسی و انقلابی بحرین با قدردانی از بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های نماز عید سعیدفطر، حمایت ایشان از مردم مظلوم بحرین در برابر سکوت مجامع بین المللی در قبال جنایات رژیم آل خلیفه را ستودند.

به گزارش مهر، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در خطبه دوم نماز عید سعید فطر که روز چهارشنبه نهم شهریور در دانشگاه تهران اقامه شد، اظهارداشتند: البته ما از وضع بحرین بسیار نگرانیم، به مردم بحرین جفا می شود، ظلم می شود؛ وعده‌هایى داده می شود، اما به آن وعده‌ها عمل نمی شود. ملت بحرین، ملت مظلومى است. البته هر حرکتى، هر اقدامى وقتى براى خداست، وقتى عزم و اراده پشت آن هست، این حرکت به طور قطع به پیروزى خواهد رسید؛ این در همه جا صادق است، در آنجا هم صادق است ".
دبیرکل مجمع ملی دموکراتیک بحرین، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی را " به موقع و بجا " توصیف کرد و از آزادیخواهان جهان خواست تا صدای مظلومیت مردم بحرین را به گوش جهانیان برسانند.

" فاضل عباس " در گفتگو با العالم تصریح کرد: سخنان آیت الله خامنه ای به موقع و بجا بیان شد، زیرا مردم بحرین در این برهه متحمل شدیدترین ظلم و جنایات رژیم منامه است و جامعه جهانی نیز سکوت اختیار کرده است.

وی خاطر نشان کرد: جامعه جهانی و آمریکا به دلایلی از جمله نفت و پایگاه های نظامی خود در منطقه چشمشان را به روی وقایع کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس خصوصا بحرین بسته اند.

دبیرکل مجمع ملی دموکراتیک بحرین گفت: تظاهرات اعتراض آمیز روز عید فطر در همه شهرها و روستاهای بحرین برگزار شد و تظاهرکنندگان شعار بازگشت به میدان شهدا را سر دادند.

عباس افزود: نیروهای وزارت کشور برای قتل عام معترضان در خیابان ها و خانه ها از گازهای سمی، گازهای اشک آور و گلوله های صوتی استفاده می کنند.

دبیر کل مجمع ملی دموکراتیک بحرین، ادعای رژیم حاکم درباره دفاع نیروهای امنیتی از خود در برابر تظاهرکنندگان را رد کرد و گفت: کشته شدن یک نوجوان ۱۴ ساله به ضرب گلوله نیروهای امنیتی ادعای رژیم آل خلیفه را رد می کند.

وی تصریح کرد: نیروهای امنیتی بحرین هر کسی را که جلوی آنها ظاهر شود، هدف قرار می دهند و فرقی میان کودک، جوان و پیر فرق قائل نمی شوند.

دفاع محکم از مردم مظلوم بحرین

" حسن عبدالنبی " فعال سیاسی بحرینی نیز اظهار داشت: حضرت آیت الله خامنه ای به خوبی از مردم مظلوم بحرین که با رنج و سختی روبرو هستند، دفاع کردند.

وی تحلیل موشکافانه رهبر معظم انقلاب اسلامی از تحولات بحرین را بسیار دقیق دانست و گفت: ایشان به درستی به اقدامات رژیم حاکم بحرین برای از بین بردن انقلاب و شانه خالی کردن از وعده های خود برای تحقق مطالبات مشروع مردم بحرین اشاره کردند.

به گزارش مهر، عبدالنبی در بخش دیگری از گفتگو با العالم خاطرنشان کرد: ملتهای اسلامی با شادی به استقبال عید سعید فطر رفتند، اما مردم بحرین با خون شهدای خود از این عید سعید استقبال کردند.

این فعال بحرینی از رسانه های جهان به علت برخورد دوگانه با انقلاب بحرین انتقاد کرد و گفت: رسانه های جهان برای وارونه کردن واقعیت ها و دردهای هفت ماهه مردم بحرین به طور عجیبی سیاست برخورد دوگانه را درپیش گرفته اند.

عبدالنبی سخنرانی سه روز پیش پادشاه بحرین را عجیب دانست و تصریح کرد: سخنرانی پادشاه بحرین بیانگر دو نکته بود یکی اینکه یا پادشاه کنترلی بر دولت خود ندارد یا اینکه با فریب و نیرنگ می خواهد از محقق کردن مطالبات مردمی شانه خالی کند؛ اما در هر دو صورت هیچ توجیهی برای ماندن وی در مسند قدرت وجود ندارد.

وی تصریح کرد: مردم بحرین سخنان پادشاه را غیرواقعی می دانند، به این دلیل که ادامه " اخراج کارمندان، حمله به منازل مردم، محرومیت از امکانات، سیاست گرسنه نگه داشتن مردم، اعطای غیرقانونی ملیت بحرینی به اتباع خارجی و دیگر اقدامات غیرقانونی " رژیم حاکم همچنان ادامه دارد.

این فعال بحرینی گفت: زندانیان زندان " حوض الجاف " که اعتصاب غذا کرده بودند، امروز به بیمارستان منتقل شدند و حال برخی از آنان وخیم گزارش شده است.

هشدار به دسیسه های آمریکا علیه انقلابهای منطقه

" علی مشیمع " یکی دیگر از فعالان بحرینی هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به ملتهای منطقه درباره فعالیت ضد انقلابی آمریکا در منطقه را ستود و گفت: بحرین هم اکنون گرفتار اشغالگری عربستان شده و این مهمترین مسئله بحرین است.

وی افزود: آیت الله خامنه ای به ملتهای منطقه درباره توطئه آمریکا علیه انقلابهای کشورهای شاهد بیداری اسلامی هشدار دادند؛ توطئه ای که از سوی عربستان حمایت مالی می شود.

مشیمع، آمریکا و عربستان را به دسیسه چینی برای از بین بردن انقلابهای منطقه متهم کرد و اظهارداشت: ضد انقلابها تلاش می کنند انقلابهای مردمی کشورهای تونس، مصر، بحرین، لیبی، یمن و غیره را از بین ببرند و با سوء استفاده از فداکاری های مردم بار دیگر این کشورها را وابسته به آمریکا کنند تا سرنوشت آنها را به دست گیرند و ثروتهایشان را چپاول کنند.

این فعال سیاسی بحرینی گفت: آیت الله خامنه ای در بیاناتشان به مظلومیت مردم بحرین پرداختند، مردمی که بیش از دیگر ملتهای منطقه با وجود انقلاب و فعالیت مسالمت آمیزدر معرض سرکوب هستند.

مشیمع با بیان اینکه رژیم آل خلیفه معتقد به هیچ دین و مذهبی نیست، افزود: رژیم حاکم نسخه های قرآن کریم را می سوزاند و مساجد را تخریب می کند و دغدغه اش فقط حفظ تاج و تخت خود است.

وی ادامه داد: آل خلیفه تلاش می کند رهبران مذهبی را بدنام کند، سپس آنها را از بین ببرد و ترکیب جمعیتی را به نفع خود تغییر دهد.

مشیمع پیروزی را متعلق به مردم بحرین دانست و گفت: مردم حرف خود را زده اند و تن به فشارهای رژیم بحرین نخواهند داد و سرانجام به میدان شهدا بازخواهند گشت.