به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در دفتر یادبود مراسم بهره‌برداری رسمی فازهای 15 و 16 میدان گازی پارس جنوبی از این پروژه عظیم ملی، نوشت: در روزهای پایانی تحریم ظالمانه با پایان یافتن بخش مهمی از فعالیت مهندسین و تلاشگران عزیز در زمینه بهره‌برداری از منطقه پارس جنوبی، برگ زرینی بر تاریخ پرافتخار توانایی‌های جوانان عزیز این کشور اضافه شد.

وی بهره‌برداری از فازهای 15 و 16 میدان گازی پارس جنوبی را حرکتی ارزشمند و برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار توانایی‌های جوانان ایران اسلامی خواند و تأکید کرد: پارس جنوبی مظهر اراده ملی و کار و تلاش در زمینه دستیابی مردم به حقوق خود در یک میدان مشترک است.

رئیس‌جمهور در این یادداشت افزوده است: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با تلاش شبانه‌روزی در سال‌های تحریم توانست لبخند نشاط را بر چهره مردم غیور ایران عزیز بنشاند و در مسیر خوداتکایی در زمینه انرژی پاک و قدرت اقتصادی کشور و کمک به شرایط زیست‌محیطی گام بزرگی بردارد.

حجت‌الاسلام روحانی با تبریک این حرکت ارزشمند برای تاریخ نفت و گاز کشور به مسئولین وزارت نفت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای آنان آرزوی توفیق کرده است.