افكار نيوز: گرچه روز هاي داغ تابستان براي دانشجويان از نشاط و شادابي خاصي برخوردار است اما برخي تشكل هاي دانشگاههاي تهران روزهاي طاقتفرسا و پركاري راا پشت سر مي گذارند.

به گزارش افکار نیوز به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران، شاید وضعیت ناآرام انجمن تهران و شریف در این روزها و برخورد به ایام تعطیلی دانشگاه‌ها اوضاع سخت را برای این تشکل‌ها واضح کند.
انجمن شریف که به قل دوم انجمن دانشگاه تهران معروف است طی این روزها به دلایل مختلفی روزهای سختی را طی می‌کند.
این تشکل با خروج مسئولان و مدیرانش از دانشگاه با ضعف نیرو و لیدر رو به رو شده است و مسئولان این تشکل طی نیم سال دوم تحصیلی یا از دانشگاه خارج و یا از ایران خارج شده‌اند.
یکی از مسئولان این تشکل که " تارا سپهری فر " دبیر اسبق این تشکل است و مسئولیت برنامه‌ریزی این تشکل را برعهده داشت، در اسفندماه ۸۸ پس از استعفا از دبیری این تشکل نه تنها از دانشگاه خارج بلکه از ایران هم به سوئیس رفته است تا سیر خروج لیدرهای برخی تشکل‌ها دانشگاهی از کشور که در سال‌های نه چندان دور از دانشگاه امیرکبیر به تهران کشیده شد به دانشگاه شریف هم برسد.
سال‌های پیش آغاز سیر خروج دانشجویان با خروج علی افشاری و احمد باطبی آغاز شد و سال گذشته نیز افرادی چون اکبر کاظمی رفتن را بر ماندن ترجیح دادند.
قابل ذکر است انتشار نشریاتی چون " راه نو " و " پستو " انجمن شریف که اعتقادات لنینی و مارکسیستی را ترویج می‌دهد نشان از سیر نزولی این تشکل دارد‌.
افرادی چون شاهین رزازی، علی اکبر محمد‌زاده و محمد علی منتظری از گردانندگان انجمن این دانشگاه هستند که در حال حاضر به با اختلافات ایدئولوژیک درون‌سازمانی مواجه شده‌اند.
حال باید دید با رفتن این نیروهای فعال در این انجمن‌ها به خارج کشور که ناخودآگاه این مهم را بر ذهن متبادر می‌کند که رفتند تا اگر بنا بر حضور در دادگاه یا محاکم قضایی باشد دیگران این بار را بر دوش کشند چه واکنشی از سوی بازماندگان این طیف در دانشگاه‌ها نشان داده خواهد شد.

انتهاي پيام/ب.