گروه سیاسی-فاطمه رهبر نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در گفت و گو با افکارخبر در پاسخ به این سوال که عده ای از اصلاح طلبان به بهانه رد صلاحیت ها به دنبال ایجاد تنش در کشور هستند اظهار داشت: در هر دوره ای از انتخابات شاهد بد اخلاقی های انتخاباتی و سیاسی هستیم و بد اخلاقی های سیاسی گاهی غیر عمدی است و با گفت و گو و بحث حل می شود اما برخی بد اخلاقی ها هدفمند است .

 

وی افزود: اتاق های فکر و اندیشه برخی افراد و گروهها کاری می کنند که اگر مدیریت نشود ممکن است شرایط سختی را مانند سال 88 به وجود آورد.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برای همه ما قانون و فرمایشات مقام معظم رهبری باید فصل الخطاب باشد و همانطور که شرایط انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل که آقای روحانی  رئیس جمهور شدند همه رد و تائید صلاحیت ها و نظارت بر برگزاری انتخابات و شمارش آرائ مورد تائید همه مردم و نظام و همه مسئولان از آنهایی که به آقای روحانی رای دادند تا کسانی که به دیگران رای دادند بود مورد قبول واقع شد الان نیز به همان شکل است.

وی افزود: اگر الان چند نفر از اصلاح طلبان و یا اصولگرایان رد صلاحیت شده اند، نباید مملکت و نظام  را به آتش بکشند  و یا اعتراضات دسته جمعی و حتی به سیاه نمایی کشور روی آورند و همنوا با اپوزیسیون و ضد انقلاب و شبکه های معاند در داخل رقم زده و همه چیز را سیاه جلوه دهند.

رهبر بیان داشت: وظیفه ذاتی شورای نگهبان نظارت است و اینکه چه کسانی واجد شرایط هستند که بتوانند در رقابت انتخاباتی حضور داشته باشند از وظایف این شورا است و همه باید به نظر شورای نگهبان تن دهند .

وی در پاسخ به این سوال که آقای روحانی مطالبی را در مورد رد صلاحیت ها عنوان کردند گفت: اینکه رئیس جمهور سخن گفتند ما کاری نداریم اما شورای نگهبان مسیر قانونی برای اعتراض ها گذاشته و فرصت به داوطلبان داده است و هر کسی اعتراضی دارد می تواند اعلام کند و حالا آقای رئیس جمهور و یا هر شخصیتی دیگری هم در این زمان می تواند به حمایت از افراد و گروهها اعتراض ها رابه شورای نگهبان  بدهند و اینکه جواب اعتراض ها چه خواهد بود باید همه در مقابل قانون تند دهند و نظر نهایی شورای نگهبان را بپذیرند.