به گزارش افکارنیوز،

پرویز سروری سخنگوی جمعیت رهپویان در این باره اظهار داشت: هر روز که به انتخابات نزدیک می‌شویم، نگرانی‌های ما افزایش پیدا می‌کند و متأسفانه رفتارهایی خارج از عرف مدیریتی دیده می‌شود که نگرانی ما را دو چندان می‌کند از این نظر که ما مدلی را مانند رفتاری که در فتنه صورت گرفت، شاهد هستیم.

وی ادامه داد: ما مشاهده می‌کنیم افرادی در درون حاکمیت لانه کرده‌اند و رفتار اپوزیسیون علیه نظام را به خود گرفته‌اند. چه توجیه منطقی دارد کسی که استاندار است و مسئولیت امنیت استان و برگزاری بدون تنش رویداد بزرگی مانند انتخابات را برعهده دارد، خودش مرکز تنش زدایی باشد و دائماً تنش را به استان منتقل کند؟

سخنگوی جمعیت رهپویان گفت: سؤال این است که استانداری که امروز دم از استعفا می زند، برای اینکه شورای نگهبان به وظیفه قانونی خود عمل کرده است، آیا او می تواند در فردای پر چالش انتخابات کشتی انتخابات را بر روی موج های پرچالش در استان به ساحل امن، سلامت و اقتدار و عزت نظام برساند.

وی تصریح کرد: وقتی می بینیم که مسئول عالی رتبه نظام با روزنامه خارجی (روزنامه ای که عداوت و دشمنی خود را به انقلاب نشان داده و در دوران فتنه نقش پررنگی را در حمایت از فتنه گران داشته است) مصاحبه می کند و خارج از عرف وظایفش در سنگین ترین روز آلودگی هوای تهران که باید فکرش رفع آلودگی باشد، دغدغه اصلی خود را رد صلاحیت ها توسط شورای نگهبان عنوان می کند، باید بپرسیم که چه توجیهی برای این رفتار وجود دارد؟

سروری با طرح این پرسش که آیا ما باید شاهد قانون شکنی توسط مجریان قانون باشیم، یادآور شد: آیا این رفتار نمی تواند منجر به این نگرانی شود که افرادی نامحرم به مسندهای جمهوری اسلامی ایران تکیه زده اند و امروز به دنبال این هستند که پایه های اقتدار و امنیت کشور را تضعیف کنند.

وی با اشاره به هجمه های اخیر به شورای نگهبان تأکید کرد: هجمه به شورای نگهبان برنامه ریزی شده است و ما نمی توانیم نادیده بگیریم که به یکباره چند استاندار با همدیگر اعلام استعفا می کنند؛ این رفتارها باید هشداری برای رئیس جمهور و دولت باشد که از این موضوعات به راحتی عبور نکنند و مسئولان قانون شکن را سریعاً از پست های حساس بردارند.