به گزارش افکارنیوز،

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که برای شرکت در اجلاس بین‌المللی کمک به سوریه در لندن به سر می‌برد در نشستی صمیمانه با جمعی از ایرانیان مقیم انگلستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در سخنانی در این نشست با بیان اینکه توانستیم تحریم‌ها را ناکارآمد کنیم، اظهار داشت: مقاومت مردم ایران و مشارکت گسترده آنها در انتخابات سال ١٣٩٢، ناکارآمدی تحریم‌ها را به غربی‌ها اثبات کرد.

وی با ذکر این نکته که غرب به این نتیجه رسید که جز با زبان تکریم نمی‌تواند با ملت بزرگ ایران صحبت کند، افزود: امیدوارم با مشارکت گسترده مردم در انتخابات پیش رو، جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد اهداف عالیه خود به پیش رود.

وزیر خارجه کشورمان ادامه داد: شکسته شدن بنای ایران هراسی و ایران ستیزی، انسجام درونی و ایجاد فضای جدید برای رشد و پیشرفت کشور از دستاوردهای مهم تلاش منسجم و خستگی ناپذیری بود که تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری و مساعدتهای رئیس محترم جمهوری به دست آمد.

ظریف ابراز امیدواری کرد که با تلاش و کوشش ایرانیان در هر نقطه از دنیا، قله‌های رشد و پیشرفت کشور در عرصه‌های گوناگون یکی پس از دیگری فتح شود.

وزیر خارجه کشورمان در ادامه این جلسه ضمن پاسخ به پرسش‌های هموطنان ایرانی گفت: ایرانیان در هر کشوری جزو بهترین و برترین جوامع در آن کشور هستند.

ظریف ادامه داد: همه ما باید برای جلوگیری از ایجاد فضای اسلام هراسی و ارائه تصویر واقعی و رحمانی دین مبین اسلام تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه ایرانی هر کجا که باشد، عزیز است و برای ما قابل احترام، گفت: وظیفه همه همکاران ماست که به ایرانیان خدمت رسانی کرده و با آنها با احترام رفتار کنند.