به گزارش افکارنیوز،

 محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب گفت: پس از 37 سال ملت ایران جوهره ناب استکبارستیزی و به ویژه ستیز با آمریکای جنایتکار را به رخ جهانیان کشاندند و نشان دادند که رابطه بین مردم و انقلاب یک رابطه اعتقادی است و هیچ کس قادر نیست فاصله‌ای بین مردم و آرمانهای انقلابی امام(ره) و رهبری بیندازد.

حبیبی اظهار داشت: مردم نشان دادند به دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی در ایران و جهان افتخار می‌کنند و پای آرمانهای انقلاب ایستاده‌اند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان نیروی هوایی تصریح کرد: همانطور که رهبری معظم انقلاب اسلامی پیش‌بینی فرمودند حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن دشمن‌شکن شد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در مورد فرایند رسیدگی اصولگریان به فهرست مشترک بیان داشت: از ماه‌ها پیش نشست‌های گروه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی جریان اصولگرایی پیرامون رسیدن به فهرست مشترک با راهبرد «یک صدا، یک فهرست» برگزار می‌شد و سرانجام هفته گذشته این گفتگوها به ثمر نشست و فهرست بسته شد.

وی افزود: افرادی که درون فهرست هستند ادعا ندارند که بهترین‌ها هستند چه بسا افرادی خارج از فهرست وجود داشته باشند به مراتب صلاحیت بیشتری از امثال بنده داشته باشد؛ اما نتیجه رایزنی‌ها این شد و این فهرست محصول کار جمعی دهها شخصیت و چندین حزب و تشکل اصولگرا است.

حبیبی با تشکر از افراد اصولگرایی که در تهران و شهرستان‌ها ثبت نام کردند و به نفع فهرست واحد کنار رفته‌اند، گفت: راهبرد یک صدا و یک فهرست اکنون یک گفتمان مشترک تشکیلاتی اصولگرایان شده است؛ کسانی که خارج از این گفتمان بخواهند عمل کنند با توجه به تجربه سال 92 اصولگرایان داوری خوبی نسبت به آنها نخواهند داشت.

وی بیان دشت: حزب مؤتلفه اسلامی به فهرست ائتلاف بزرگ اصولگرایان وفادار خواهد ماند و به همه 30 نفر فهرست با اطمینان خاطر رأی خواهد داد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلای با اشاره به شعار اصولگرایان در انتخابات مجلس آینده تاکید کرد: اصولگرایان با شعار «معیشت، امنیت و پیشرفت» به انتخابات آمده‌اند و 12 اقتصاددان و شماری از افرادی که دغدغه حفظ امنیت انقلاب و نظام و مردم را دارند در فهرست خود جای داده‌اند؛ 6 زن در فهرست اصولگرایان وجود دارند و 25 نفر از فهرست ائتلاف دارای درجه دکترای تخصصی هستند.

وی در مورد انتخابات خبرگان نیز گفت: ما به فهرست جامعتین در سراسر کشور رأی می‌دهیم.

حبیبی همچنین در مورد آخرین تحولات سوریه اظهار داشت: تروریستها در سوریه کم آوردند و روز به روز در حال عقب‌نشینی هستند. آمریکا و عربستان به دنبال راه نجاتی برای آنها هستند لذا پیشنهاد آتش‌بس را مطرح کرده‌اند.

وی ادامه داد: نتیجه گفتگوها این شده است که آتش‌بس موقتی ایجاد شود؛‌ البته داعش و النصره آتش‌بس را قبول نکرده‌اند و بین معارضین ملت سوریه انشقاق ایجاد شده است. روند امور به سمت منزوی شدن تروریستها است.

حبیبی همچنین در خصوص اخلال در سوئیفت و آزادسازی دارایی‌های ایران در بانکهای خارجی بیا داشت: طبق اخبار موثقی که داریم تجار ایرانی برای جابجایی پول و انتقال آن از داخل به خارج و بالعکس مشکلاتی دارند؛‌ همچنین گفته می‌شود تکلیف دارایی‌های بلوکه شده ما در خارج هنوز معلوم نیست. گفته می‌شود در مورد انتقال آن به داخل مشکل داریم. کشورهایی که دارایی‌های ما را بلوکه کردند می‌گویند بجای پول کالا ببرید. اینها مطالب مهمی است که هیئت ناظر بر اجرای برجام باید پاسخگو باشد. قرار بود به محض اجرای برجام، تحریم‌ها یکجا برداشته شود اما به نظر می‌رسد ابهامات زیادی وجود دارد که هنوز مسئولین پاسخ ندادند.

وی در پایان افزود : من تعجب می‌کنم چطور ما به همه تعهدات از جمله تعطیلی قلب راکتور اراک عمل کردیم اما آنها ابتدایی‌ترین کارها را در عمل به رفع تحریم‌ها را انجام نداده اند؛ فکر می‌کنم آقای روحانی باید در این مورد پاسخگو باشد.