به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم کاندیدای مجلس خبرگان رهبری در برنامه تبلیغاتی‌اش که از  شبکه تلویزیونی تهران پخش شد در سخنانی، گفت: امام (ره) نهضتی را به وجود آوردند که این نهضت موجب انقلاب و تحولی بزرگ در جامعه شد. مردم ایران که تحت ستم رژیم شاهنشاهی و استعمار بیگانه بودند برای نجات از وضعیت‌شان ندای الهی امام(ره) را اجابت کردند و انقلابی عظیم آفریدند که به ابعاد مختلف ملت ما را به عزت و قدرت رساند و از وابستگی سیاسی به یک استقلال مثال زدنی رسانید.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران قبل از پیروزی انقلاب در اداره کشور هیچ نقشی نداشت، افزود: اصل نظام جمهوری اسلامی با آرای ملت و رای 98 درصدی آنها شکل گرفت و پس از آن برای تدوین قانون اساسی خبرگان را تعیین کردند و مردم هم به قانون اساسی رأی دادند.

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تاکنون 9 مجلس شکل گرفته و 11 دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به انتخاب مردم برگزار شده است، افزود: تاکنون 4 دوره خبرگان ناظر به روی کار آمدن رهبری شکل گرفته و اکنون نیز دوره پنجم مجلس خبرگان آغاز می‌شود که همه اینها مبتنی بر آرای ملت است.

حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم با تأکید بر اینکه ما در دوره غیبت معتقد به نیابت امام زمان(عج) هستیم، گفت: امروز تحت عنوان ولی‌فقیه در قانون اساسی ما درج شده و بر این مبنا نظام جمهوری اسلامی، نظامی الهی است اما ولایت‌فقیه طوری سامان داده شده که آرای ملت در مورد آن نقش‌آفرین باشد.

وی اضافه کرد: خبرگان وظیفه دارند از بین فقهای آگاه، شایسته، عادل و بصیر، فقیهی را انتخاب کنند تا ولایت‌فقیه بر عهده او قرار بگیرد؛ این نظام همواره متکی بر آرای ملت بوده که از این جهت ما انتخابات خبرگان را برای 8 سال پیش رو داریم. خبرگان رهبری هر سال دو نشست دارند که طی آن به مسائل مربوط به خبرگان پرداخته و به طور دائم ناظر به بقا و استمرار شرایط رهبری هستند.

این کاندیدای مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: حضرت امام(ره) مجددا اسلام را احیا کرد و بنیان‌های اصلی نظام با راهنمایی‌های ایشان شکل گرفت، با حمایت‌های ملت و راهنمایی‌های رهبر انقلاب، ایشان توانسته‌‌اند کشور را در شرایط سخت و بحرانی پیش ببرند و رهبری کنند.

حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم اضافه کرد: کشور و ملت ما مراتب عزت و قدرت را در سال‌های پس از پیروزی انقلاب طی کرد اما دشمنان این ملت از جمله ایالت متحده آمریکا در 37 سال گذشته سیر نزولی داشته‌اند.

وی به عملکرد نیروی دریایی سپاه در برخورد با تفنگداران آمریکایی اشاره و تأکید کرد: جوانان عزیز ما در نیروی دریایی سپاه توانستند مقابل تخلف و غفلت دشمن بایستند و آن‌ها را غافلگیر کنند؛ البته چنین چیزی سابقه نداشته و اگر یک روز ناوگان آمریکا کنار بندری می‌رفت،‌ ترس دولتمردان آن کشور را می‌گرفت و آن‌ها تسلیم می‌شدند اما اگر تمام قدرت‌های جهان هم امروز دست به دست یکدیگر دهند ملت ما ترسی ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ریشه دشمنی دشمنان با نظام اسلامی را در برقراری نظام اسلامی با محوریت ولایت‌فقیه دانست و اظهار داشت: چنانچه اتفاقی بیفتد، خبرگان باید باشند تا دوباره رهبری را برگزینند تا راه امام(ره) را با همان صلابت و قدرت ادامه دهد و ملت ما را نمایندگی کند.

حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم در پایان خاطرنشان کرد: اگر بنده با رأی مردم شریف تهران به مجلس خبرگان وارد شوم، سینه خود را در مقابل هرگونه حمله به ولایت‌فقیه سپر خواهم کرد.