گروه سیاسی-سریال توطئه و توهین علیه سنگربان شورای نگهبان، آیت الله جنتی ادامه دارد و در این میان عده ای از عناصر انقلابی به همراهی با این جریان پرداخته و گاهی هجمه‌هایی را علیه این شخصیت انقلابی مطرح می کنند، حال آنکه آیت الله جنتی از یاوران انقلاب است و همواره در شرایط و برهه‌های مختلف بر سر عهد با امام و آرمان‌های او باقی مانده و هرگز در مسیر اعمال سلایق خود و دنیاطلبی گام برنداشته است.

به گزارش افکارخبر،این مسئله در رابطه با آیت الله بهشتی نیز صادق است، ایشان به علت داشتن روحیه انقلابی و پیروی از خط امام راحل همواره مورد اهانت و توهین تنگ نظران قرار می گرفت، عده ای تصور می کردند، می توانند از این حربه استفاده کرده و به اهداف سوء خود دست یابند اما اشتباه فکر می کردند.

در همین ارتباط حجت الاسلام جعفر جواد شجونی که عضو جامعه روحانیت مبارز تهران است، در رابطه با « مظلومیت دکتر بهشتی و مظلومیت آیت الله جنتی» و زیرسوال بردن تصمیم های شورای نگهبان با ما به بحث و گفتگو پرداخته است، این مصاحبه تفضیلی را پیش رو دارید.

* ابتدا بفرمایید که به اعتقاد شما چرا به آیت الله جنتی حمله صورت می گیرد و عده ای با دروغ پردازی و شایعه پراکنی سعی دارند، چهره این عالم ربانی را مخدوش ساخته و تخریب کنند؟

اولا باید بگویم که دشمن برای دشمنی کردن و ریختن زهر خود چرایی مشخصی ندارد، هزار و یک دلیل پنهان و آشکار برای این گونه مسائل وجود دارد که مهمترین آن ابهت و اقتدار انقلاب و نظام اسلامی در عرصه جهانی است و نمی توانیم این مسئله را نادیده و سر سری بگیریم. برخی کشورهای استعمارگر می خواهند خودشان آقای عالم باشند و بقیه خادم و نوکر بنابراین تلاش می کنند با انقلاب اسلامی به شیوه های مختلف برخورد کرده و یا این نظام را در حوزه های مختلف استحاله کنند، اگرچه تاکنون موفق نشده اند اما به هرحال این مسیر را هربار به شکل های متعدد طی می کنند تا به هدف برسند.

از سوی دیگر نباید فراموش کنیم که دشمن هزاران ترفند برای انقلاب و انقلابیون دارد و در طول این 37 سال که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد این ترفندها و حیله گری ها پابرجا بوده است، از کودتای نوژه تا صحرای طبس و جنگ هشت ساله را ما شاهد بوده ایم اما این ها بخشی از اقداماتی بوده که دشمن علیه جمهوری اسلامی و انقلاب ما انجام داده است در همین حال تخریب چهره ها و شخصیت های برجسته انقلاب و نظام نیز یکی دیگر از ترفندهای دشمنان ما بوده اما انقلاب ما بیدی نیست که با این بادها بلرزد.

 درموردانقلاب ما و چهره های عالم وبرجسته نظام ماحرفهای زیادی زده می شود و اکنون اوج و نهایت تخریب ها علیه آیت الله جنتی صورت می گیرد چون وی دروازه بان شورای نگهبان است و نگذاشته و نمی گذارد اشخاص فاقد صلاحیت وارد مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری شوند به همین علت به شدت علیه ایشان از سوی بیگانگان و مهره های دست نشانده داخلی توطئه صورت گرفته و مورد توهین و تخریب قرار می گیرند.

پرواضح است که آیت الله جنتی فیلتر شورای نگهبان بوده و نگذاشته و هرگز نمی گذارد عده ای با مکر و روباه صفتی وارد مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری شوند، به همین خاطر به این شخصیت برجسته توهین شده و ایشان را مورد تمسخر و استهزاء قرار می دهند.

عده ای که همه ما آنها را می شناسیم برای اینکه عقده های درون­شان خالی شود، القاب زشت و سخنان ناشایستی را به سنگربان شورای نگهبان روا می دارند و این واقعا درست نیست. حداقل بیان این گونه صحبت های در شان عناصری که خود در شکل گیری انقلاب اسلامی نقش داشته اند، درست نیست و باید قدری از قضاوت های احساسی، عاطفی و سلیقه ای دست برداشت و به این فکر کرد که شورای نگهبان بر مبنای اطلاعات دقیق و قطعی در خصوص صلاحیت ها اظهار نظر کرده و رای داده و چیزی جزء این نبوده است.

چرا به خاطر اینکه به فلان کسی که ما به آن علاقه داشته ایم، رای داده نشده و صلاحیتش مورد تائید قرار نگرفته تلاش می کنیم حرف هایی را به رییس شورای نگهبان نسبت دهیم که به هیچ وجه درست و عقلانی نیست، آیا اگر این شورا به فرد مورد نظر شما رای مساعد می داد، آنگاه سکوت می کردید؟ قطعا همین طور است. اگر آیت الله جنتی چشم هایش را برهم می گذاشت و اجازه می داد تا یاران شما صلاحیت­شان تائید شود، امروز این گونه حرف ها را مطرح نمی کردید و نمی گذاشتید به شورای نگهبان و رییس آن اهانت شود.

آیت الله جنتی یک دلاور انقلابی است

به صراحت می گویم که آیت الله جنتی در یک ارگان انقلابی حضور دارد و یک دلاور انقلابی است. رسانه های بیگانه و کشورهای استکباری هم اگر از ایشان بدگویی کرده و این شخصیت را تخریب می کنند به این خاطر است که آیت الله جنتی محکم و استوار بر سر مواضع خود باقی مانده است و هرگز در مسیر خواست و میل دشمن حرکت نکرده است. 

همه ما باید یاد بگیریم که در برابر کسانی که ردصلاحیت شده اند گارد نگیریم و به این علت شورای نگهبان را زیرسوال نبریم. شورای نگهبان و رییس آن، آیت الله جنتی به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند و کار خود را خوب بلد هستند لذا نیازی نیست عده ای نگران باشند و دست به اهانت و توهین بزنند زیرا با این کار تنها خود را کوچک می کنند، نظام اسلامی 37 سال علیرغم همه دشمنی های دشمن و تنگ نظری های معاندان به مسیر خود با قدرت ادامه داده است.

اکنون هم انقلاب و نظام ما علیرغم صحبت ها و نقدهای نامهربانان همچنان به عملکرد موثر خود ادامه خواهد داد و همان طور که پیش از این اشاره کردم انقلاب ما همچون درختی استوار است و بیدی نیست که با این بادها بلرزد و از مسیر پیشرفت و تعالی عقب رانده شود.

*اگر ممکن است این حملاتی که به آیت الله جنتی صورت می گیرد را با حملاتی که به آیت الله بهشتی و سایر انقلابیون صورت گرفته را با هم مقایسه کرده و بگویید موج حملات به کدام یک از این دو عالم ربانی بدتر و دردناک تر بوده است؟

بله تاریخ دوباره تکرار شده، بعد از آیت الله بهشتی امروز به آیت الله جنتی توهین می شود و این ها گناهی است واقعا نابخشودنی. سالیان قبل توهین هایی که به آیت الله بهشتی صورت می گرفت، بسیار سخت و دردآور بود اما امروز نقدها و توهین هایی که به آیت الله جنتی صورت می گیرد، غیرقابل تحمل است. در هر دوره ای به فراخور زمانی که در آن زندگی می کنیم، این توهین و اهانتها می تواند دردناک تر و زجرآورتر باشد.

آیت الله بهشتی، مصالح نظام اسلامی را در نظر می گرفت نه منفعت و سلیقه خود را، ایشان همواره بر ارزش ها و آرمان های امام راحل تکیه و تاکید داشت و نمی خواست تا انقلاب اسلامی از ریل اصلی خود خارج شود به همین علت توسط عده ای مورد هجمه قرار می گرفت. در یک مصاحبه غیابی با ایشان در رابطه با ملاک و معیار ارزش ها سوال شده بود، ایشان در پاسخ گفته بود: «در اسلام مسئله ارزش ها مطرح است نه مسئله گرایش های گروهی، حزبی و تشکیلاتی بدون تردید اگر کسی یا کسانی این دو را قاطی کنند ظلم کرده اند، خط مکتب همه چیز را به عنوان وسیله ای جهت رسیدن به هدف که همان ارزشهای الهی است قرار می دهد اگر حساب ارزشهای متعالی باشد از نظر ما ملاک و معیار ارزشها تقوا، فضیلت و خداترسی است، ملاک این که به درجه ای برسیم که «ان اکرمکم عندالله اتقیکم » حاکم باشد ارزشهای اسلامی با هر چه ضد اسلام است در ستیز می باشد و جامعه اسلامی جامعه ای است که در آن ارزشهای اسلامی بر همه روابط اجتماعی حاکم باشد و البته نقش فقیه رهبر در عینیت یافتن ارزشهای اسلامی در جامعه از مسایل بنیادی در نظام اجتماعی اسلام است».

این شهید بزرگوار به خاطر داشتن نگرش های این چنینی مورد عتاب و فحاشی عده ای از خدا بی خبر قرار گرفته اما آیت الله بهشتی آنقدر صبور بود و آنقدر به ایدئولوژی انقلاب و نظام اسلامی باور داشت که هرگز نگذاشت این فحاشی ها و حرف های ناشایست بر عملکرد او اثر بگذارد و مسیرش را تغییر دهد.

اکنون هم حرف های نامناسب و اهانت های بدی نسبت به آیت الله جنتی صورت می گیرد در حالی که ایشان خدمات ارزنده ای به جمهوری اسلامی ارائه داده و اگر صلاحیت کسی را تائید نکرده به خاطر حفظ دستاوردها و آرمان های انقلاب اسلامی و محافظت از آن بوده است.

 آیت الله جنتی مردانه ایستادگی کرده و در برابر هجمه ها و دشمنی هایی که صورت گرفته خم به ابرو نیاورده چون تمام هم غمش خدمت به این نظام و انقلاب است، قطعا اگر ایشان دنیاپرست و قدرت طلب بود عناصر نااهل این همه پشت سرایشان درشتی و اهانت نمی کردند و حرف های نامربوط نمی زدند. مسئله اینجاست که عده ای نااهل و نامحرم فکر منافع سطحی و زودگذر خود هستند و به محض اینکه منافع شان تامین نشود دست به هرکاری می زنند تا به آنچه که می خواهند برسند.

*چقدر این تخریب ها می تواند مردم را نسبت به انتخابات مجلس دلسرد سازد؟ آیا این گونه مسائلی در کمرنگ شدن حضور ملت نقش دارد؟

قطعا این تخریب ها نمی تواند ملت ما را نسبت به انتخابات و حضور در این عرصه دلسرد سازد، بنابراین مسائلی از این دست و تخریب چهره های مشهور و سرشناس انقلابی نخواهد توانست دشمن را قدم به قدم به اهداف شوم خود نزدیک سازد، تاکنون هم این طور بوده است لذا دشمنان قسم خورده ما باید بدانند که این توطئه ها و تفرقه افکنی آنها هیچ گاه به سرانجام نرسیده و نخواهد رسید. انقلاب اسلامی در مسیر رشد و بالندگی با شتابی بی وقفه در حرکت است و توهین، تخریب و اهانت نتوانسته و نمی تواند این انقلاب و نظام را متوقف سازد.

پروژه توهین به شخصیت های موثر انقلاب، حربه ای برای تخریب

*چند روز پیش رهبر انقلاب صحبت هایی را در رابطه با زیرسوال بردن تصمیم های شورای نگهبان و القاء غیرقانونی بودن انتخابات مطرح کردند، حال این سوال پیش می آید که چرا طی سالیان اخیر بیش از گذشته بیگانگان و عوامل دست نشانده آنها تمرکز خود را بر زیر سوال بردن انتخابات معطوف کرده اند و به دنبال نفوذ در این عرصه هستند؟

رهبر معظم انقلاب همیشه به موقعه و درست در زمانی که باید پاسخ دشمن و معاندان نظام اسلامی را می دهند، این بار هم به درستی فرمودند که دشمنان ما از غیرقانونی بودن انتخابات سخن گفته و اینگونه القاء می کنند که مجلس شورای اسلامی برآمده از انتخاب و رای مردم نیست، قطع به یقین دشمن در پی دشمنی است، دلسوز ما که نیست پس برای تحریک مردم، تخریب نظام و دلسرد کردن آنها از حربه های مختلف بهره می گیرد، یکی از همین حربه ها هم پیاده سازی پروژه توهین به شخصیت های موثر انقلاب اسلامی، تخریب شورای نگهبان و آیت الله جنتی است در واقع دشمن می خواهد ملت ایران را به این نتیجه برساند که رای دادن آنها فایده ندارد در حالی که کور خوانده اند، بزرگترین سرمایه جمهوری اسلامی، ملت وفادار آن است، ملتی که تابع ولایت فقیه بوده و همواره در پیچ های حساس و خطرناک یار و یاور انقلاب اسلامی بوده است.