به گزارش افکارنیوز،

علی‌ محمد نائینی تحلیلگر مسائل راهبردی و سیاسی "پویا" با اشاره به مشارکت بیش از 60 درصد مردم در انتخابات مجلس گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات و رویدادهای ملی و انقلابی نشانه دلبستگی آنها به نظام اسلامی است. معتقدم جدای از نتیجه انتخابات رای مردم به نظام اسلامی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر بود.

وی تاکید کرد: با وجود حضور جریانات خاص و تلاش آنها برای کسب آرای مردم، رای اصلی مردم در انتخابات به نظام بود نه رای به آن جریان‌ها.

نائینی با اشاره به تلاش برخی افراد در داخل برای قطبی‌سازی جامعه با عناوین همچون "تندروها" و "میانه‌روها"، خاطرنشان کرد: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این باره، دشمن و جریانات معارض انقلاب اسلامی و غربگرا برای افزایش ظرفیت‌های خود، جریان مومن و انقلابی را با چنین عناوینی تخریب می‌کنند. جریاناتی که قصد تخریب نیروهای انقلابی با ادبیات غربی را دارند، با نظام فاصله گرفته و ارزش‌ها و باورهای انقلابی را هدف گرفته‌اند.

تحلیل‌گر مسائل راهبردی نگاه اصول‌گرایان به انتخابات را بر اساس آموزه‌های مستحکم دینی و اعتقادی دانست و افزود: از نگاه اصول‌گرایان و نیروهای انقلاب در طول تاریخ حیات انقلاب اسلامی، انتخابات همیشه در فضای سالم و امن برگزار شده است. همواره این جریان تلاش کرده تا خود را در قالب خدمت به نظام، انقلاب و براساس باورهای انقلابی تعریف کند و اساساً استفاده ابزاری به نفع خود را برای ورود به حوزه قدرت و حاکمیت مردود می‌داند.

نائینی با انتقاد از جریاناتی که در سال 88 انتخابات را به چالش کشیدند و بستر ساز فتنه شدند، افزود: آنها به مردم سالاری اعتقادی نداشته و باعث خدشه‌دار شدن آبروی نظام شدند. جریاناتی که با به راه انداختن فتنه 88 به جنگ نظام آمدند، برای رسیدن به اغراض سیاسی خودشان از هر ابزاری استفاده کرده و اتهام بزرگ تقلب را به نظام زدند.

مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار تهران در پایان با اشاره به اولویت‌هایی که نمایندگان مجلس دهم باید آن را پیگری کنند، تاکید کرد: باید نمایندگان مجلس دهم استقلال کشور را که مورد اهتمام مقام معظم رهبری است مورد توجه خاص قرار دهند ضمن اینکه باید در دو حوزه اقتصاد و فرهنگ با برنامه مشکلات را حل کنند.