به گزارش افکارنیوز،

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش اقتصاد مقاومتی که در محل لانه جاسوسی امروز برگزار شد،‌ با اشاره به مسئله انتخابات اظهار داشت: حضور مردم در انتخابات باعث افتخار نظام جمهوری اسلامی است.

وی در واکنش به این سوال که رای مردم تهران رای به لیست انگلیس بود،‌ اظهار داشت: درباره نتیجه انتخابات نباید مردم را متهم کرد بلکه باید به دلایل انتخاب مردم بیشتر پرداخت، همانگونه که حضرت امام (ره) مسئله اسلام آمریکایی و اسلام ناب را مطرح کردند ما هم باید برای مردم مسائل را تبیین کنیم و بگوییم که ویژگی‌ها و شاخص یک انتخاب خوب چه مسائلی خواهد بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  افزود: مردم به هر میزانی که مسائل برای آنها تبیین شود و روشنفکری‌ها انجام شود انتخاب خواهند کرد و در مورد انتخابات مجلس بخصوص در تهران باید گفت که اصولگرایان باید مردم را اقناع می‌کردند و نماد خوبی از اقدامات خود به مردم عرضه می‌داشتند.

جلیلی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نگاه اقتصادی کشورهای غربی اظهار داشت: دو نگاه در عرصه اقتصاد وجود دارد، نگاه اول نگاه تمامیت‌ها و خودخواهانه غربی‌هاست که تعریف آنها از اقتصاد یک نگاه استکباری و مبتنی بر خود است و در مقابل نگاه اقتصاد مقاومتی است که هدف خود را محرومیت‌زدایی ، گسترش عدالت و ومبانی انقلاب را قرار داده است.