به گزارش افکارنیوز،

پایگاه «واشنگتن اگزمینر» از رسانه‌های دست راستی منتقد دولت باراک اوباما روز جمعه در واکنش به آزمایش موشکی ایران، آن را به حل مسئله هسته‌ای مرتبط کرده و نوشته است که به واسطه «خوش خیالی» کاخ سفید، ایران در موقعیتی قرار گرفته که دیگر قابل مهار نیست.

این پایگاه با بیان اینکه توافق هسته‌ای، رویکردهای منطقه‌ای ایران از جمله حمایت از گروه‌های مقاومت را تغییر نداده و تهران همچنان به توسعه توان موشکی خود ادامه می‌دهد، نوشته است که موشک‌های بالستیک هیچ کارکرد صلح‌آمیزی ندارند و هدف از ساخت آن‌ها «راه انداختن جنگ علیه دیگر کشورها یا ایجاد تهدید علیه کشورها» است. 

واشنگتن اگزمینر با متهم کردن ایران به «سوء نیت» در مذاکرات، نوشته است: «دیگر برای حل این مسئله دیر شده است. تنش‌های خاورمیانه روز به روز بیشتر می‌شود و ایران سایه‌ای بلندتر و تیره‌تر بر منطقه افکنده است.»

در پایان این گزارش آمده است: «به واسطه اقدام غیرمسئولانه دیپلماسی خوش‌خیالانه اوباما، که به صورت یکجانبه و بدون مشورت، رایزنی و تائید کنگره صورت گرفت، نه این رئیس‌جمهور و نه رئیس‌جمهور بعدی امکان به عقب بازگرداندن آنچه را که رخ داده ندارد. دیگر کار از کار گذشته است.»