به گزارش افکارنیوز،

دو مقام ارتش آمریکا درباره توان خود برای نبرد با قدرت‌های جهانی نظیر روسیه ابراز نگرانی کردند.

آن‌ها در نشستی در کنگره این کشور گفتند فقدان منابع و آموزش نیرو به آمادگی نظامی آمریکا لطمه زده است.

ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد ارتش آمریکا در نشستی در کمیته خدمات نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان گفت اگر بنا باشد ارتش با یک قدرت بزرگ نظیر چین، روسیه، ایران یا کره شمالی بجنگد، وی درباره آمادگی نیروهای امریکا «نگرانی جدی» دارد.

میلی گفت: ارتش در سطحی نیست که بتواند از نظر زمان، هزینه تلفات یا هزینه اهداف نظامی به نحوی رضایت‌بخش عمل کند.

وی گفت نیروی زمینی این کشور در صورت ورود به جنگی درازمدت با قدرت‌هایی نظیر روسیه و چین در معرض سطح بالایی از خطر قرار خواهد گرفت.

رئیس ستاد ارتش آمریکا گفت نیروی زمینی این کشور در صورت ورود به جنگی درازمدت با قدرت‌هایی نظیر روسیه و چین در معرض سطح بالایی از خطر قرار خواهد گرفت.

وی گفت سال‌ها نبرد نظامی در عراق و افغانستان موجب لطمه به بودجه و کاهش سربازان شده و به مرور زمان به ارتش امریکا ضربه زده است.

رئیس ستاد ارتش آمریکا افزود ارتش آماده نبرد با گروههایی نظیر داعش و سایر سازمان‌های تروریستی هست اما نبرد با کشورهایی نظیر روسیه، چین، ایران یا کره شمالی چالشی خطرناک برای ارتش این کشور به همراه خواهد داشت. وی چنین نبردی را «جنگ بزرگ» نامید.

وی گفت آمادگی ارتش در سطحی نیست که انتظار مردم آمریکا را برای دفاع از آن‌ها برآورده کند.

«دبورا جیمز» وزیر نیروی هوایی آمریکا نیز در این نشست گفت نیمی از نیروهای رزمی تحت امر وی برای نبرد علیه کشوری نظیر روسیه «آمادگی کافی» ندارند.

آمادگی ارتش در سطحی نیست که انتظار مردم آمریکا را برای دفاع از آن‌ها برآورده کند.

جیمز گفت: پول برای کسب آمادگی مفید است اما آموزش نظامی نیز به‌‌ همان نسبت مهم است.