به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کنفرانسی خبری آخرین مواضع مسکو در موضوعات مختلف را تشریح کرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کنفرانس خبری به سفر هفته آتی وزیر خارجه روسیه به مسکو اشاره کرد و گفت که هنوز زمان دقیق سفر جان کری تعیین نشده و درباره تاریخ این سفر رایزنیها بین طرفین ادامه دارد.

«ماریا زاخاروآ» همچنین از سفر 23 مارس وزیر خارجه آلمان به مسکو به منظور دیدار و گفتگو با سرگئی لاوروف خبر داد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه با اشاره به مذاکرات بین المللی درباره بحران سوریه هم اینطور گفت که شاید این مذاکرات تنها فرصت برای حل بحران این کشور باشد.

زاخارووا همچنین تاکید کرد که از نظر روسیه، سوریه باید یک کشور یکپارچه، سکولار و دموکراتیک باشد و اینکه تصمیم درباره آینده این کشور برعهده خود سوری‌ها باید باشد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود که درخواست‌های کشورهای خارجی برای «استعفای فوری» بشار اسد از ریاست جمهوری سوریه، «غیرقانونی» است.

او در بخش دیگری از کنفرانس خبری مذکور، در پاسخ به سوالی درباره حکم ضد ایرانی دادگاه آمریکایی درباره ۱۱ سپتامبر واکنش نشان داد و از آن به شدت انتقاد کرد.

بیستم اسفندماه بود که قاضی یکی از دادگاه‌های آمریکا با صدور حکمی ایران را محکوم به پرداخت نزدیک به 11 میلیارد دلار بابت ماجرای 11 سپتامبر سال 2001 کرد.

«جورج دنیلز» قاضی دادگاه نیویورک آمریکا حکمی غیابی را صادر کرده که براساس آن ایران باید به خانواده‌های قربانیان انفجار مرکز تجارت جهانی و پنتاگون در ماجرای 11 سپتامبر پول پرداخت کند.