به گزارش افکارنیوز،

روزنامه کیهان در ستون گفت و شنود روز یکشنبه 15 فروردین، نسبت به پیام توئیتری روز گذشته حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور واکنش نشان داد که آن را در ادامه می خوانیم:

 

گفت: آقای آشنا، مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور در توئیت خود خطاب به اوباما نوشته است؛ آقای اوباما، قبل از نوامبر آخرین بقایای جنگ سرد را نه فقط در کوبا که در خاورمیانه نیز پایان دهید.

 

گفتم: در کجای خاورمیانه «جنگ سرد» است؟ یعنی حملات وحشیانه آل‌سعود به یمن و شکنجه مردم بحرین و کشتار مردم غزه و قتل‌عام مردم سوریه و... جنگ سرد است؟!

 

گفت: این مشاور فرهنگی! یک چیزی به نام جنگ سرد شنیده ولی ظاهرا نمی‌داند یعنی چی؟

 

گفتم: از کی تا حالا، اوباما، پیام‌آور صلح بوده است که آقای مشاور رئیس‌جمهور از او می‌خواهد در خاورمیانه صلح ایجاد کند؟ یعنی نمی‌داند که آمریکا با صراحت به جنگ‌افروزی خود اعتراف دارد؟

 

گفت: حالا این آقا با کدام معلومات مشاور فرهنگی شده است؟ چرا رئیس‌جمهور یک مشاور فرهنگی که یک کمی هم از فرهنگ سر در بیاورد انتخاب نمی‌کند؟

 

گفتم: ایول! رئیس اداره عذر مشاورش را خواست و گفت می‌خواهم به جای شما یک «باطری» استخدام کنم. مشاور پرسید؛ چرا باطری؟ و رئیس گفت، چون لااقل یک قطب مثبت دارد!

پاسخ حسام الدین آشنا به کیهان

حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور عصر دیروز به ستون گفت و شنود روزنامه کیهان واکنش نشان داد.

 

جوابیه مشاور فرهنگی رئیس جمهوری به شرح ذیل است: 
 
برادر گرامی جناب آقای حسین شریعتمداری

 

نماینده مقام معظم رهبری در موسسه و مدیر مسئول محترم روزنامه کیهان

 

سلام علیکم

 

با عرض تبریک سال جدید و آرزوی صحت و سلامت 

 

به عرض شریف می‌رساند در تاریخ شنبه 14 فروردین 1395 در ستون طنز گفت و شنود با استفاده از بخش ناقصی از یک پیام چند بخشی که در یک شبکه اجتماعی مخابره شده بود، استفهام‌های انکاری و سخنان نه چندان شایسته و منصفانه‌ای مطرح شده است.

 

ضمن ارسال متن کامل پیام ارسالی که در خبرگزاری‌ها و سایت‌های مختلف نقل شده است، تقاضا دارم مطابق قانون مطبوعات این توضیح و متن ارسالی در اولین شماره و در همان صفحه منتشر شود.

 

با تشکر از جنابعالی

 

 
«آقای اوبامامی تواند قبل از نوامبرآخرین بقایای جنگ سرد را نه فقط در کوبا که در خاورمیانه نیز پایان دهد . اوباما باید بداند ایران کوبا نیست؛ فیدل و رائولی هم در کار نیست.ایران شوروی نیست؛ گورباچف و یلتسینی هم در کار نیست. ایران چنان قدرتمند است که تمام انتخابات روسای جمهوری آمریکا از کارتر تا کنون به گونه‌ای تحت تاثیر ایران بوده است. ایران از لانه تا طبس کار دست کارتر داد و از تهدیدهای بوش تا تحریم های اوباما را پشت سرگذاشت. اگر استراتژی جنگ سرد- از هراس افکنی تا هزینه تراشی در رقابت های نظامی- برای فروپاشی شوروی موفق بود، اما ایران در سایه رهبری حکیمانه خود اجازه نخواهد داد "محاسبات در ذهن مسئولین عوض بشود و فکر مسئولین و اراده‌ی مسئولین در مشت دشمن قرار بگیرد».