به گزارش افکارنیوز،

روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» در مطلبی با اشاره به آمادگی پاکستان در انجام و اجرای پروژه گازی با ایران و نیازمندی شدید این کشور به این حامل انرژی نوشت: عربستان سعودی از گذشته با فشار وارد کردن بر متحد خود، پاکستان، مانع از واردات گاز این کشور از ایران شد تا بدین وسیله مانع از درآمدزایی اقتصادی برای ایران تحت محاصره تحریم‌ها شود.

  به گزارش این روزنامه، گفته می‌شود که اینک «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان قصد دارد با وجود فشارهای ریاض، اجرای پروژه گازی با ایران را پیگیری کند.

«شاهد خاقان عباسی» وزیر نفت پاکستان در گفت‌و گو با فایننشال تایمز گفت: «ما مجبوریم که خطوط گازی مورد نیاز در پروژه با ایران را بسازیم و در قرارداد گازی پاکستان با ایران نیز ذکر شده است که در صورت عدم  واردات گاز از ایران، پاکستان سه میلیون دلار به ایران پرداخت نماید.»

یک مقام غربی نیز در این زمینه به این روزنامه گفت: «نخست وزیر پاکستان شاید متوجه شده باشد که هزینه سیاسی عدم اجرای این پروژه غیر قابل تحمل خواهد بود. حتی اگر سعودی‌ها پول زیادی نیز به پاکستان پرداخت کنند، آن‌ها نمی‌توانند به این کشور گاز دهند. ایران همسایه پاکستان و مناسبترین منبع تامین گاز این کشور است.»

وزیر نفت پاکستان اعلام کرد که اسلام آباد قصد دارد تا قبل از سال 2017 دست کم 250 میلیون مترمکعب گاز از ایران وارد کند و این رقم تا سال 2019 به 750 میلیون متر مکعب خواهد رسید.