به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام سید مهدی موسی نژاد نماینده مردم دشستان در خانه ملت پیش از ظهر امروز (یکشنبه) که در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 95 در صحن علنی مجلس سخن می‌گفت با بیان اینکه بودجه امسال معایبی دارد اظهارکرد: انتظار می‌رفت محور بودجه 95 شعار سال باشد و به "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" عینیت ببخشد که این کار صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر اینکه صندوق توسعه ملی از مبانی اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: دولت اصرار به کاهش سهم صندوق توسعه ملی دارد و این رابطه سرد دولت با صندوق، عدم توجه به اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام  موسوی نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: اگر دولت به صندوق توسعه توجهی نکند موجب رکود در کشور می‌شود و اگر امروز می‌بینیم صنایع بزرگ و کوچک به ورشکستگی کشنانده شده‌اند و صاحبان آن زندانی یا فراری هستند حاصل عدم توجه به کارکرد صندوق توسعه ملی بود و تقویت آن می‌تواند به رونق اقتصادی بی‌انجامد.

وی به عدم همخوانی بین بودجه و اتفاقاتی که در کشور می‌افتد اشاره کرد و گفت: عدم واقعی بودن بودجه موجب می‌شود دولت به سراغ صندوق توسعه برود و از آن استخراج کند که موجب افزایش پایه پولی و تورم می‌شود که در سال گذشته شاهد خلق پول بدون پشتوانه بودیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: وابستگی بودجه 95 به درآمدهای نفتی افزایش چشمگیری داشته است. در سال گذشته 1 میلیون 400 هزار بشکه نفت فروش روزانه بوده است ولی در سال جدید 2 میلیون 250 هزار بشکه پیش‌بینی شده است که 82 میلیارد از 300 میلیارد بودجه در نظر گرفته شده سال 95 را شامل می‌شود.

حجت الاسلام موسی نژاد درباره عدم توجه دولت به درآمدهای مالیاتی اظهارکرد: در سال گذشته حتی 50 درصد تحقق مالیاتی نداشتیم اگر بنا بر این باشد مالیات‌ها گرفته نشود رکود به وجود می‌آید.

وی افزود: مالیات گرفتن از تولیدکنندگان در شرایط رکود ظلم است و اگر دولت می‌خواهد صنایع کشور را سرپا نگه دارد باید نقدینگی را به سمت صنایع کوچک و بزرگ هدایت کند.

نماینده مردم دشتستان در خاتمه متذکر شد: در سال‌های قبل دولت منازلی برای محرومین ساخت و قرار شد اقساط آن را خودش بپردازد اما این کار صورت نگرفت و بانک‌ها این منازل را مصادره و صاحبان آنها را به زندان می‌فرستند و متاسفانه در بودجه 95 هزینه‌ای برای این افراد در نظر گرفته نشده است که امیدوارم به آن توجه شود.