به گزارش افکارنیوز،

«حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین در سخنان خود در کنفرانس همکاری اسلامی ایران را به دخالت در امور داخلی بحرین متهم کرد.

سیزدهمین نشست کفرانس همکاری اسلامی هفته گذشته در استانبول ترکیه برگزار شد و دیروز جمعه به پایان رسید.

به گزارش وبگاه خبری «الایام» بحرین، پادشاه بحرین در سخنان خود که «محمد بن مبارک آل خلیفه» به نیابت از وی، آن را قرائت کرد، مدعی شد: پادشاهی بحرین از اقدامات تروریستی مخرب که از طرف‌های خارجه از جمله ایران و حزب الله لبنان مورد حمایت است، رنج می‌برد.

این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته در گزارش سالیانه خود، از وضعیت بد حقوق بشر، نبود آزادی بیان و آزادی مطبوعات و بازداشت فعالان مدنی و حقوق بشر انتقاد کرده است(جزئیات بیشتر).

مقامات بحرین از سال گذشته «شیخ علی سلمان» دبیر کل «جمعیت وفاق» بحرین را به اتهام اقدام علیه دولت این کشور بازداشت کرده است و دادستان بحرین هفته گذشته خواستار اشد مجازا برای وی شد.

مردم بحرین جمعه (دیروز) در اعتراض به بازداشت شهروندان بحرینی از سوی مقامات این کشور و حبس آن‌ها در زندان‌های رژیم آل خلیفه از زمان آغاز انقلاب بحرین، در تظاهرات شرکت کردند.

پیشتر، رژیم آل خلیفه با صدور بیانیه‌ای 68 گروه و جنبش  را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

در این لیست نام حزب الله لبنان،سه گروه انقلابی ابن کشور یعنی «ائتلاف انقلابی 14 فوریه، سرایا الاشتر و گروههای مقاومت مردمی» درکنار گروهک‌های القاعده و جبهه النصره وجود دارد.

بحرین از 14 فوریه 2011 میلادی عرصه انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند. این در حالی است که این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان مواجه شده است.