به گزارش افکارنیوز،

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصادره 2 میلیارد دلار از اموال مسدود شده ایران در آمریکا بر اساس حکم دیوان عالی این کشور اظهار داشت: آن چیزی که مسلم است و همه کارشناسان هم به آن معتقدند این است که این نوع اقدامات نقض برجام است چراکه در فرآیند تصویب برجام، ایران بارها اعلام کرد، هرگونه تحریم جدید نقض برجام است.

وی ادامه داد: مهم‌تر از همه اینها مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که اگر غربی‌ها به هر بهانه‌ای اعم از حقوق بشر و اتهامات تروریستی بخواهند برای ایران مشکل ایجاد کرده و ایران را تحریم کنند، این اقدام نقض برجام محسوب می‌شود اما متاسفانه برخی از دولتمردان با کلمات بازی کرده و به گونه‌ای صحبت می‌کنند که گویا این قبیل رفتارها نقض برجام نیست.

این نماینده مجلس با بیان اینکه غربی‌ها متوجه نقطه ضعف‌های موجود در مواضع برخی از دولتمردان ما شده‌اند و اینگونه اقدامات را یکی پس از دیگری تکرار می‌کنند، گفت: برخی از دولتمردان آمریکایی ادبیات عوام فریبانه بکار می‌برند و برخی از مسئولین ما باور می‌کنند. وقتی ظریف در نیویورک حضور دارد، رای سیتی‌بانک خود را اعلام می‌کنند و اموال ایران را به سرقت می‌برند و وزیر خارجه ما هم با کلمات بازی می‌کند و می‌گوید "درست نیست".

آلیا تصریح کرد: مسئولان دولتی یکی خوشبینی بیش از حد به آمریکایی‌ها دارند و برخی از آنها هم تلاش می‌کنند تا برجام را تطهیر کنند مثل اینکه برجام شیشه عمر این دولت است و می‌ترسند برجام زیرسؤال برود لذا دائما آن را تطهیر می‌کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: این دزدی 2 میلیارد دلاری اموال ایران این پیام را داشت که آمریکایی‌ها، ایران را نایب الجنایات می‌دانند و هرجای دنیا جنایتی اتفاق می‌افتد، آن را به گردن ایران می‌اندازند و از اموال ایران دزدی می‌کنند. بنابراین باید به مسئولانمان "خسته نباشید" بگوییم که به این دزدی آمریکایی‌ها که ایران را نایب الجنایات تلقی کردند، پاسخ نمی‌دهند و تودهنی نمی‌زنند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان گفت: متاسفانه برخورد دولتمردان ما در مقابل این قبیل اقدامات انفعالی است در حالیکه دستگاه سیاست خارجی ما باید مثل ملت و رهبرمان انقلابی باشد و تصمیم در شان ملت ایران بگیرد.