به گزارش افکارنیوز،

نخست‌وزیر ارمنستان می‌گوید که ترکیه حقیقت را پذیرفته و نسل‌کشی امپراطوری عثمانی ضد ارامنه در سال 1915 را به رسمیت بشناسد.

در ادامه فشارها به ترکیه بر سر موضوع جنجالی «کشتار ارامنه در سال 1915 توسط امپراطوری عثمانی»، مقام ارشد ارمنستان بار دیگر این موضوع جنجالی را پیش کشید.

به گزارش اینترفکس،‌ نخست‌وزیر ارمنستان امروز یکشنبه تاکید کرد که ترکیه باید «حقیقت» درباره کشتار ارامنه در سال 1915 را به رسمیت بشناسد.

«هوویک آبراهامیان» در این باره گفت :‌«رهبری ترکیه باید به فکر به رسمیت شناختن حقیقت، باشد و هر چه زودتر آنها این کار را بکنند،‌ بهتر خواهد بود».

نخست‌وزیر ارمنستان افزود: «جامعه بین‌المللی هم باید به منظور جلوگیری کردن از نسل‌کشی‌ها در آینده، اولین نسل‌کشی قرن بیستم را محکوم کند. مبارزه ما(برای به رسمیت شناختن مسل‌کشی ارامنه) ادامه خواهد یافت».

این مقام ارشد ارمنستانی همچنین به موضوع قره‌باغ اشاره و تصریح کرد: «ما باید به اینده نگاه کنیم و سرزمین مادری خودمان و آرتساخ دومین دولت ارمنستانی را تقویت کنیم».

آرتساخ نامی است که ارمنستان برای ناگورنو قره باغ استفاده می‌کند و ارمنستانی‌ها این منطقه که طبق قواعد بین‌الملل بخشی از جمهوری آذربایجان است را به عنوان قلمرو ارمنستان می‌دانند.