به گزارش افکارنیوز،

به نقل از خبرگزاری رویترز، "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با صدر اعظم آلمان بر حل سیاسی بحران سوریه تاکید کرد و گفت کشورها در اقتصاد جهانی باید با یکدیگر رقابت داشته باشند.

اوباما همچنین گفت بیشتر مذاکرات ما درباره چالش های جهانی مهم متمرکز بود.

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که راه حل سیاسی تنها راه حل ممکن برای بحران سوریه است.

رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفت به دلیل مشارکت گروه 5+1 بود که توانستیم بدون توسل به جنگ به توافق هسته ای با ایران برسیم.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در کنفرانس خبری مشترک با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در هانوفر آلمان گفت: امیدواریم درخصوص مشارکت در سرمایه گذاری در حوزه آتلانتیک به توافق برسیم.

پیش از این «استفان دی‌میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه، طی سخنانی اعلام کرد، درصدد است مذاکرات صلح را طی هفته آینده تا روز چهارشنبه ادامه دهد.

دی‌میستورا در عین حال عنوان داشت، هیچ دلیلی نمی‌بیند که مذاکرات بین طرفین سوری به شکل مستقیم برگزار شود.

وی افزود: با استناد به همه معیارها و موازین، توافق آتش‌بس همچنان در سوریه جریان دارد ولی اگر به سرعت وارد عمل نشویم آتش‌بس به شدت در معرض تهدید قرار دارد.

این مقام سازمان ملل همچنین نشست فوق‌العاده کار گروه بین‌المللی در مورد سوریه در سطح وزیران را خواستار شد و گفت: اوضاع انسانی، توافق آتش‌بس و روند سیاسی در ژنو به سمت وخیم شدن پیش می‌رود.