گروه سیاسی-حجت الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس دهم در روز جمعه این هفته گفت: در شهرهایی که مردم پای صندوقهای رای می روند دقت داشته باشند به نامزدهای اصلح رای دهند تا مجلس قوی شکل بگیرد.

وی ولایتمداری، قانونمداری و حرکت در چارچوب نظام را از جمله ویژگی های نامزدهای اصلح برشمرد و افزود: مردمی بودن و خدمتگزاری برای مردم، پیگیری مطالبات و مشکلات مردم، ترجیح منافع ملی بر منافع شخصی و جناحی نیز از دیگر ویژگیهای یک نامزد اصلح است.

عضو شورای ائتلاف اصولگرایان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: مردم به نامزدهایی رای بدهند که فرامین مقام معظم رهبری را قبول داشته و در راستای آن برنامه ریزی کرده و برای اقتصادی مقاومتی و تحقق اهداف آن در مجلس تلاش کنند.

ابراهیمی بیکاری را یکی از مشکلات عمده خانواده ها ذکر کرد و یادآور شد: کاندیداها باید برای خروج از رکود اقتصادی و حرکت به سمت کسب و کار و رونق اقتصادی برنامه ارائه کنند و برای بهبود وضعیت معیشتی مردم سیاست هایی داشته باشند.

وی تصریح کرد: کاندیدایی اصلح است که انقلاب و ارزشهای آن، امام راحل و آرمانهای ایشان، مقام معظم رهبری و منویات ایشان را سرلوحه کار خود قرار دهد و از وادادگی به بیگانگان، تبعیت از دستورات دشمنان نظام و اجرای نسخه های غربی در کشور بپرهیزد.

عضو شورای ائتلاف اصولگرایان اضافه کرد: در انتخابات هفتم اسفند گرچه در تهران اصولگرایان رای نیاوردند اما نامزدهای اصولگرا در شهرستتانها حائز اکثریت آرا شدند و مردم به کاندیداهای ارزشی و انقلابی رای دادند که در مرحله دوم انتخابات همین روند ادامه خواهد یافت و انشاله نامزدهای اصولگرایان پیروز حداکثری خواهند بود.

مرحله دوم انتخابات مجلس دهم، جمعه این هفته در شهرهایی که نماینده آنها در مرحله اول تعیین نشد، برگزار می شود.

136 نامزد انتخابات برای کسب 68 صندلی مجلس در این دوره از انتخابات با هم رقابت می کنند.

طبق قانون انتخابات مجلس، در صورتی که هیچ یک از نامزدهای انتخابات در یک حوزه انتخابیه در مرحله اول یک چهارم آرای ماخوذه را کسب نکنند، 2 نامزدی که بیشترین رای را دارند، به مرحله دوم راه می یابند.

انتخابات مجلس دهم هفتم اسفند برگزار شد که در مرحله اول 222 نماینده انتخاب شدند. البته آرای یک نامزد از حوزه انتخابیه اصفهان ابطال شد.