رییس ستاد کل نیروهای مسلح، حاشیه ای از مراسم افتتاحیه همایش بین المللی بیداری اسلامی را که امروز صبح با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد، در اختیار رسانه ها قرار داد.

به گزارش فارس، متن حاشیه نگاری سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح از همایش بین المللی بیداری اسلامی که امروز صبح با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد به شرح زیر است:

ساعت ۱۰ صبح مهمانان نخبگان و فرهیختگان در سالن مستقر هستند از اغلب کشورهای اسلامی و نقاط مختلف دنیا آمدند.

در ردیف جلو ۴ نفر وارد شدند سه صندلی در مرکز سالن اضافه شده است برای سران سه قوه و سه صندلی مرکزی ردیف ۱ قاعدتا برای مهمانان عزیزی مثل حضرت آیت‌الله مهدوی کنی و حضرت آیت الله جنتی. برای من صندلی دوم در ردیف یک پیش بنی شده است.

دکتر ولایتی، دفتر مقام رهبری، بنده و آقای جلیلی. مسئولین دفتر جاها را تنظیم می‌کنند.

۷۰صندلی ردیف به یک افراد شاخص کشورهای اسلامی اختصاص دارد. در آسانسور حضرت آقای حجازی و برادر وحید را دیدم به من گفتند بروید جای خودتان بنشینید.

حضرت آیت الله مهدوی همراه آقای جلیلی وارد شدند. عرض ادب کردم در خدمتشان به VIP آمدم. اجازه گرفتم به سالن بروم. در سالن دنبال اسم خودم می گشتم. راهنما آمد و مستقر شدم.

روی پرده کلیپ بیداری اسلامی با سرودهای انقلابی پخش می‌شود. حضور انقلابیون در خیابان های کشورهای مصر، یمن، لیبی، بحرین، تونس و… این خون‌های تازه و عکس‌های وارونه دیکتاتورها با باطل شده و بر روی آن " ارحلو " و دست نوشته های " ارحل " و پرچم‌های ملی در اهتزاز در دست انقلابیون به جنبش انتفاضه روح بخشید.

این تصویر سید نورانی و بزرگوار سیدحسن نصرالله است که بر پرده ظاهر می شود و انقلابی سخن می‌گوید. کانال‌های ترجمه روی صفحه ظاهر می‌شود.
کانالها: ۱ - عربی ۲ - انگلیسی ۳ - فرانسه و ۴…

یکی را به جلو دعوت می‌کنند. با صدای گرفته می‌گوید نمی‌آیم. نماینده مسلمانان پاکستان می‌آید در صف اول سمت راست نفر دوم می‌نشیند. رئیس جماعت اسلامی، یکی از علمای شبه قاره هند، سید و یک روحانی شیعه جانشین سیدحسن نصرالله در ردیف اول با هم سخن می‌گویند.

آقای خلفی رئیس انتظامات سالن است(حجت الاسلام). در صندلی های سالن اغلب با لباس‌های سنتی مذهب، مسلمانان جهان نشسته اند. با لباس عادی هم تعدادی هستند. احتمالا از اروپا. ظاهرا نمایندگی سایر ادیان هم هستند. تنها دو سه نفر کراواتی آمده بودند احتمالا سفیر کشورها بودند.

یکی از علمای سودان صادق المهدی می آید با من سلام و علیک و سپس با یک واسطه در سمت راست من می‌نشیند. به او خوش آمد می گویم. اهلا و سهلا مرحبا بکم.

آقای ربانی از افغانستان، نوری از تاجیکستان. آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران وارد می‌شود همه با احترام. راهنما ایشان را راهنمایی می کند. بنده احترام می‌کنم.

ساعت ۱۰:۱۷ شش صندلی سمت چپ پر شده است. آقا کامران با حساسیت همه اطراف را می پاید. در طبقه دوم جمعی از خبرنگاران و عکاسان مشغول هستند. جلوی جایگاه چسبیده به هم دو دسته گل کوچک و زیبا.

روی بنر زیبای پشت تریبون یک عکس از حضرت امام خمینی(ره) و دست چپ پوستر بیداری اسلامی متن به رنگ فیروزه‌ای با اسلیمی های سفید رنگ، انصافا فضای بهشتی را القا می کند و نورپردازی در آن تلألؤ دارد.

سالن ساکت و آرام منتظر هستند؛ منتظر طلوع خورشید بیداری اسلامی.

آقا وحید می آید سالن را کنترل می‌کنند. معلوم است چند دقیقه دیگر مراسم شروع می‌شود.

سردار شیرازی و سردار دکتر احمدی مقدم می آیند. حضرت آیت الله مهدی وارد می شوند. آیت الله جنتی، گلپایگانی، جلیلی، حجازی و سردار عزیز جفعری.

سمت چپ روی تریبون پوستر بیداری اسلامی یک دسته گل جلوی آقا یک دسته گل سمت راست.

آقا به همراه سران سه قوه میایستند پشت تریبون. سرود جمهوری اسلامی ایران با لطافت شوق دیدار را نوازش می کند. سران سه قوه پایین می آیند و در سه صندلی مرکز سالن مستقر می شوند. آقا پشت تریبون قرآن، اذن للذین یقاتلون بانهم ظلموا و لا دفع امه الناس بعضهم به بعض و سوره مبارکه اذا جاء نصرالله و الفتح.

اقای دکتر ولایتی دبیر همایش سخرانی میکند. بیداری اسلامی خود آگاهی عمیقی است که می کوشد با فرهنگ اسلامی وحدت مسلمین قدس شریف، سخنران نام حضرت امام خامنه ای و حضرت امام خمینی را می برد برای هر یک جمعیت صلوات می فرستند سپس آقای ولایتی تشکر از همکاری نهادها.

همایش بیداری اسلامی دو روزه ۷۰۰ نفر از سراسر جهان اسلام و ۵۰۰ نفر از فرهیختگان داخلی ۵ نشست تخصصی سران به همراه اندیشمندان ایرانی چشم انداز و افق های جنبش اسلامی را مدنظر قرار می دهند.

حضرت امام خامنه ای خروشیدن یوم الله ۲۶ شهریور ۹۰ افاضه می فرمایند. فارسی برای مهمان ترجمه می شود. وسیله دارند.
و شعری عربی با مضمونی انقلابی و از سرسوز که عرب زبانها را به شوق و همهمه وامی‌دارد. یادی عارفانه از انقلاب مردم مصر. فرمایشات امام خامنه‌ای همه دلها را می کاود و به جوش می آورد. باید چهره ها را می دیدی و زمزمه‌ها را می شنیدی.

آنچه وظیفه امامت مسلمین است بیان می شود.

- ماهیت انقلبها در بیداری اسلامی همان کلمه طیبه در قرآن کلمه شجره طیبه اصلها ثابت و فرعها فی السماء

- چه باید کرد؟ ‌و انطباق با مکتب شعارها و موازین چیست؟

- مراقب دشمنان باشید. از درون مادیگری و لائیک و لیبرال دموکراسی لائیک با غیرلائیک برمی‌گردند جلوی نفوذ آنها را بگیرید دو نکته دیگر هم هست.

- ۱ - بیداری اسلامی به وحدت اسلامی می انجامد و امت اسلامی را شکل میدهد.

۲ - در میان سخنان آقا صلوات و سه تکبیر از مهمانان دادیم برای نابودی صهیونیسم. الله اکبر، الله اکبر و صلوات برای امام کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی

در پایان سخن، آقا مجددا دعوت به تقوی با همه جوانبش می فرمایند و از قرآن هدایت می جویند.

برابر روش متواضعانه، آقا تشریف می آورند از میان جمعیت بروند. بزرگان مسلمان از جای جای سالن برمی‌خیزند به سمت مولا و محبوب، خود را به ولی امر مسلمین می رسانند.

شوق وصال چه زیباست. کعبه عشق است. ولی فقیه است. رهبر انقلاب اسلامی است. چهره‌ها گلگون. لبها خندان. مصافحه و بوسه و گفت و گویی به یادگار و تبرک، مبروک، مبروک.

بنده هم پشت سر همه مسئولین آقا را مشایعت می‌کنم و از بوسه های بندگان مومن خدا و سلام و احوالپرسی بی بهره نمی مانم.

یوم الله ۲۶ شهریور
سالن همایش صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران
سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروزآبادی