به گزارش افکارنیوز،

«مارکوس ادرر» معاون وزیر خارجه آلمان که به تهران سفر کرده، امروز (سه‌شنبه) با مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل‌نظر کرد.

تخت‌روانچی در این دیدار ضمن اشاره به سابقه طولانی روابط ایران و آلمان، از تقویت رایزنی‌ها بین مقامات دو کشور در سطوح مختلف استقبال کرد.

معاون وزیر خارجه ایران همچنین آخرین وضعیت روابط 2 کشور در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و راه‌های گسترش آن را مورد تبادل نظر قرار داد.

وی با اشاره به اجرای کامل تعهدات ایران در چارچوب برجام که در گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد تأیید قرار گرفته است، خواستار جدیت طرف‌های مقابل در اجرای تعهدات مرتبط با برجام به ویژه در زمینه امور مالی و بانکی شد.

تخت‌روانچی مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی را موضوع مناسبی برای همکاری ایران و آلمان دانست و خواستار مشارکت بیشتر این کشور در حل مسالمت‌آمیز مشکلات منطقه شد.

ادرر معاون وزیر خارجه آلمان نیز ضمن تأکید بر توسعه ابعاد مختلف مناسبات منجمله در حوزه اقتصادی، به تمایل شرکت‌های آلمانی برای تقویت ارتباطات و سرمایه‌گذاری در ایران اشاره کرد.

وی توسعه همکاری در حوزه اقتصادی با ایران را یکی از اولویت‌های کشورش اعلام کرد.

معاون وزیر خارجه آلمان گسترش همکاری‌ها در زمینه فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران را نیز مورد تأکید قرار داد.

ادرر همچنین اهمیت همکاری با ایران در خصوص افغانستان را یادآور شد و آمادگی کشورش را برای توسعه همکاری‌ها در این زمینه اعلام کرد.

معاون وزیر خارجه آلمان از همکاری 2 کشور برای حل مسالمت‌‌آمیز بحران‌ها در منطقه حمایت کرد.

لازم به ذکر است، سفر ادرر به تهران در راستای رایزنی‌های دوره‌ای معاونان وزرای خارجه 2 کشور انجام شده است. وی در فروردین و تخت‌روانچی در شهریور سال گذشته در تهران و برلین با یکدیگر دیدار و درباره موضوعات مورد علاقه رایزنی و تبادل‌نظر کردند.