به گزارش افکارنیوز،

پیرو انتشار خبری پیرامون درخواست پیگیری از دبیر شورای عالی امنیت ملی در موضوع تخریب تندیس در یکی از شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری، این شورا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که موضوعاتی از این دست که فاقد شاخص‌های راهبردی می‌باشد از دایره مسائل امنیت ملی خارج بوده و رسیدگی به آن در چارچوب وظایف دستگاه‌های انتظامی محلی قابل پیگیری است.

پیش از این تخریب تندیس سردار اسعد بختیاری در شهر جونقان چهارمحال و بختیاری با اعتراضات دوستداران میراث فرهنگی و مردم منطقه روبه‌رو شده بود.

بهمن عسگری سوادجانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به اهمیت آثار تاریخی و فرهنگ‌سازی در راستای حفظ و حراست از این میراث اظهار داشت: در روز شنبه 25 اردیبهشت‌ماه سال جاری مجسمه سردار اسعد بختیاری تخریب شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری افزود: این مجسمه در قلعه سردار اسعد بختیاری واقع در شهر جونقان است که دو نفر از اهالی این منطقه به مجسمه سردار اسعد آسیب وارد کردند.

وی عنوان کرد: عاملان آسیب در همان روز و همان مکان شناسایی و دستگیر شدند و همچنین توسط میراث فرهنگی این استان شکایتی علیه آن‌ها تنظیم و به مراجع قضایی این استان ارائه شد.

عسگری سوادجانی ادامه داد: در حال حاضر مجسمه در حال مرمت بوده و روند قضایی توسط نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه قلعه سردار اسعد بختیاری مربوط به زمان قاجاریه و از آثار ملی کشور است، تصریح کرد: علت این اقدام را مراجع قضایی مشخص خواهند کرد.