به گزارش افکارنیوز،

رئیس‌جمهوری کرواسی به دعوت رسمی حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری کشورمان و برای دیداری سه روزه از کشورمان عصر سه‌شنبه وارد تهران می‌شود.

پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور ضمن بیان این خبر، گفت: خانم "کولیندا گرابار کیتاروویچ" عصر سه‌شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه وارد تهران می‌شود.

وی افزود: مراسم استقبال رسمی از رئیس‌جمهور کرواسی روز چهارشنبه و در مجموعه سعدآباد از سوی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران انجام و پس از معارفه هیئت‌های عالی‌رتبه، مذاکرات رسمی روسای جمهوری دو کشور برگذار خواهد شد.

اسماعیلی ادامه داد: همچنین چند سند موافقت‌نامه و تفاهم‌نامه در حضور روسای جمهوری اسلامی ایران و کرواسی توسط مسئولان ارشد دو کشور امضا و سپس روحانی و خانم کیتاروویچ در کنفرانس خبری مشترک حضور خواهند یافت.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور گفت: رئیس‌جمهوری کرواسی در ادامه برنامه‌های روز چهارشنبه در نشست فعالان اقتصادی ایران و کرواسی و نمایندگان بخش خصوصی دو کشور شرکت خواهد کرد و سپس با تعدادی از مقامات ارشد نظام دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت.

به گفته اسماعیلی، برای خانم کیتاروویچ در روز پنجشنبه برنامه‌های فرهنگی پیش‌بینی شده و وی بعد از آن تهران را ترک خواهد کرد.