به گزارش افکارنیوز،

«حسین شیخ الاسلام» مشاور رییس مجلس ایران در گفت‌‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» واشنگتن را متهم نمود که به خاطر پیش برد سیاست‌هایش در ایران معیارهای بین‌المللی را نقض کرده است .

بر اساس این گزارش،  شیخ الاسلام در این گفت‌‌وگو از آمادگی کامل مجلس ایران در این زمینه خبر داد و اظهار داشت که واشنگتن باید به خاطر بی عدالتی‌هایش در دادگاه حاضر شود.

وی اظهار داشت: «ما نمی‌توانیم ساکت بمانیم و در دیوان داوری لاهه اقدام‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران را پیگیری خواهیم نمود. همچنین، ما می‌خواهیم واشنگتن را به خاطر جنایت‌های مرتکب شده‌اش از زمان کودتای سال 1953 در ایران که با دخالت سرویس‌های اطلاعاتی این کشور صورت گرفت و منجر به کشته شدن جمعی از شهروندان بیگناه ایرانی شد، تحت پیگرد قضایی قرار دهیم .»

شیخ الاسلام در ادامه گفت: «تمامی این اقدام‌ها (نقش واشنگتن در کشته شدن صدها ایرانی در جریان انقلاب سال 79 میلادی و سرنگونی ایرباس ایران در سال 1988 میلادی) نشانه‌های مشهود جنایات آمریکا علیه ملت ایران و خلاف توافق‌های بین‌المللی است. بنابر این واشنگتن باید به خاطر تخلفاتش به دست عدالت سپرده شود و به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم طرح دعوی را در این زمینه تسلیم دادگاه  نماییم.»