به گزارش افکارنیوز،

روزنامه واشینگتن تایمز در گزارشی نوشت: ایران تهدید کرد در صورتی که رهبر معظم این کشور دستور دهد در کمتر از هشت دقیقه اسرائیل را ویران می کند.

 

در این گزارش آمده است: "(آیت الله سید) علی خامنه ای، رهبر معظم (انقلاب اسلامی ایران،) و اطرافیانش با اعلام اینکه می توانند در کمتر از ده دقیقه اسرائیل را ویران کنند، دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، را به تمسخر گرفتند."

 

نویسنده این مطلب در ادامه نوشت: (آیت الله) خامنه‌ای روز دوشنبه به رسانه های دولتی ایران گفت مخالفت آمریکا با ادامه آزمایش های موشکی ایران بهانه است. 

 

واشینگتن فری بیکن گزارش کرد آیت الله خامنه ای روز دوشنبه در تهران گفت « (آمریکا) درباره توانمندی موشکی ایران هیاهوی زیادی به راه انداخته است، اما آنها باید بدانند که این هیاهوها هیچ فایده ای ندارد و نمی توانند هیچ غلطی بکنند. جهاد باقی است. جهاد اکبر یعنی تبعیت نکردن از دشمنی که با آن درگیر جنگیم؛ تبعیت نکردن از دشمن در مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و هنری جهاد اکبر است.»

 

در ادامه این گزارش به اظهارات احمد کریم پور، مشاور ارشد نیروی قدس، اشاره شد که گفت: «اگر رهبر معظم دستور دهد در کمتر از هشت دقیقه با تجهیزات و توانمندی های خود اسرائیل را ویران می کنیم.»

 

دیپلمات ها در ماه مارس به خبرگزاری رویترز گفتند از آنجا که توافق هسته ای که ایران در ماه ژوئیه با قدرت های دنیا امضا کرد شامل لحنی غیرالزام آور درباره برنامه های موشکی اش بود، غربی ها گزینه های چندانی برای واکنش به آزمایش های موشکی تهران ندارند.