به گزارش افکارنیوز،

حسن روحانی رئیس‌جمهور در گفت‌و‌گویی اختصاصی با واحد مرکزی خبر در حاشیه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: وظیفه مجلس خبرگان آن است که در روز مبادا، رهبر را در شرایطی که در قانون اساسی آمده است انتخاب و به مردم معرفی کند؛ مجلس خبرگان، مجلسی است که به مردم کشورمان، برای شرایط سختی که چه بسا پیش روی تاریخ ملت قرار می گیرد، اطمینان خاطر می‌دهد.

 

رئیس جمهور گفت: یک بار مجلس خبرگان در آزمونش بسیار موفق بوده است و آن در 14 خرداد بعد از رحلت حضرت امام (ره) بود که توانست هم با سرعت و هم با دقت رهبر شایسته‌ای را انتخاب کند به گونه ای که در 14 خرداد وقتی انتخابات تمام شد دنیا از سرعت عمل مجلس خبرگان دچار شگفتی شد.

 

وی افزود: امیدواریم سالیان دراز عمر بابرکت رهبر معظم انقلاب پایدار بماند و مجلس خبرگان نیازی نداشته باشد در این زمینه تصمیم بگیرد اما بسیار مهم است که فقهایی تصمیم گیر هستند که منتخب مردم هستند.

 

رئیس جمهور تصریح کرد: در واقع مردم سالاری دینی به معنای واقعی کلمه تبلور پیدا می کند نخست همه نمایندگان منتخب مردم هستند دوم همه آنها فقهای شایسته ای هستند، فقهای شورای نگهبان آنان را تأیید کرده اند.

 

روحانی در پایان اظهار امیدواری کرد: مجلس خبرگان پنجم در ادای وظایفش و در کمیسیون هایی که پیش رو دارد در فعال کردن کمیسیون ها فعال تر باشد و مردممان هم با استقرار مجلس پنجم خبرگان از آینده‌شان مطمئن باشند.