به گزارش افکارنیوز،

مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز (سه‌شنبه 4 خرداد ماه) برگزار شد.


**این مراسم از ساعت 9 صبح امروز در محل ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی و با حضور جمع کثیری از مقامات کشوری، لشکری و نیز مهمانان و شخصیت‌های داخلی و خارجی برگزار شد.
 
از خودکار و عینک قرضی تا غیب شدن احمدی نژاد و خنده های آیت الله

از خودکار و عینک قرضی تا غیب شدن احمدی نژاد و خنده های آیت الله

 
**لازم به ذکر است که در این مراسم حسن روحانی رئیس جمهور، سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور دولت‌های نهم و دهم، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمود واعظی وزیر ارتباطات، حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور، حجت الاسلام محسنی اژه ای معاون اول رئیس دستگاه قضا، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری، قالیباف شهردار تهران، سردار مومنی، صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و پرویز داوودی حضور داشتند.

** در این مراسم پس از ارایه گزارش آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان از روند برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، اعضای این مجلس سوگند یاد کردند و سپس متن سوگندنامه را امضا کردند.

خودکار و عینک قرضی

** آیت الله هاشمی برای امضا کردن متن سوگند نامه از آیت‌الله هاشمی شاهرودی خودکار گرفت و با تعارف آنرا بازگرداند.

**نکته جالب عینک گرفتن آیت‌الله موحدی کرمانی از آیت‌الله امامی کاشانی جهت مطالعه متن سوگند نامه بود.

** در طول جلسه آیات هاشمی رفسنجانی، هاشمی شاهرودی و حجت‌الاسلام روحانی که در ردیف جلو در کنار یکدیگر نشسته بودند، برخورد بسیار گرمی با یکدیگر داشتند و برای لحظاتی خنده‌هایشان توجه حضار و خبرنگاران را به خود جلب کرد.

** پس از آن‌که اعضای مجلس خبرگان سوگند یاد کردند و متن سوگندنامه را امضا کردند، آیت‌الله سیدابوالفضل میرمحمدی رئیس سنی مجلس خبرگان رهبری، به مدت نیم ساعت به حضار استراحت داد.

**در این زمان بازار احوالپرسی و دیده‌بوسی حضار با یکدیگر بسیار داغ بود. برخی با بی تفاوتی از کنار هم میگذشتند، اما عده‌ای هم برخورد گرمی با هم داشتند.

خروج به سبک احمدی نژاد و روبوسی های غیر منتظره

** به محض اعلام آیت‌الله میرمحمدی، محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور سابق، با عجله‎‌ مجلس را ترک کرد و تنها با آیت‌الله یزدی احوالپرسی کرد. عجله‌ای که به نظر میرسد جهت روبرو نشدن با برخی اعضا بود.

** کانون این احوالپرسی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، حجت‌الاسلام روحانی و حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری بود که حضار با آنها احوالپرسی و گاهی صحبت‌های خصوصی کوتاه داشتند.
 
از خودکار و عینک قرضی تا غیب شدن احمدی نژاد و خنده های آیت الله

از خودکار و عینک قرضی تا غیب شدن احمدی نژاد و خنده های آیت الله

**خنده های حجت‌الاسلام روحانی و حجت‌الاسلام تقوی در این زمان جلب توجه میکرد.

** سعید جلیلی نیز با حضور در کنار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با وی روبوسی کرد.

**در هنگام خروج اعضا از صحن مجلس خبرگان حجت‌الاسلام روحانی با حجت الاسلام محسنی اژه ای معاون اول رئیس دستگاه قضا روبرو شد که روحانی با جدیتی که تا حدودی ناراحتی به نظر می رسید، در حال صحبت با اژه‌ای بود.

**هنگام خروج آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و حجت‌الاسلام حسن روحانی خبرنگاران که در جایگاه تعیین‌شده ویژه رسانه‌ها حضور داشتند، آنان را صدا زدند و آنان نیز با نگاه کردن به خبرنگاران به سمت آنان دستان‌شان را تکان دادند و این به سوژه‌ای برای عکاسان تبدیل شد.