به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید مصطفی بدرالدین فرمانده شاخه نظامی حزب‌الله لبنان در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که با شهادت شهید بدرالدین اوضاع سوریه چگونه خواهد بود؟ گفت: آنچه که امروز در سوریه و عراق در حال جریان است یک توطئه عمیق آمریکایی و صهیونیستی است که جنگ را در سرزمین‌های اسلامی راه انداخته‌اند.

وی افزود: همان‌ها تروریست‌ها را حمایت می‌کنند، آنها را تجهیز کرده و منابع مالی‌شان را تامین می‌کنند و به عبارتی آنها را به جان مسلمانان اندخته‌اند و در این میان آنچه برای‌شان مهم است تامین امنیت اسرائیل بوده و اینکه مسلمان‌ها با هم درگیر شوند، اشکالی ندارد. 

وزیر دفاع با بیان اینکه ما به هیچ عنوان تکفیری‌ها را مسلمان نمی‌دانیم، تصریح کرد: آنها هیچ رابطه‌ای به لحاظ اعتقادی و رفتاری با مبانی اسلام ندارند.

سردار دهقان تصریح کرد: به طور طبیعی جنگ یک جهاد است و شهادت یک اصل خدمت‌پذیر و باور داریم شهدایی که در دفاع از حریم اهل بیت به شهادت می‌رسند قطرات خون آنها موجب به میدان رفتن رزمندگان بیشتری خواهد بود و انشاءالله همین‌ها که الگو خواهند بود موجب تقویت جبهه حق خواهند شد.