به گزارش افکارنیوز،

مایک پمپئو، نماینده جمهوری خواه کنگره، رادیوی ملی آمریکا (ان پی آر) را به دریافت پول از حامیان توافق هسته ای ایران و مصاحبه با کارشناسان بدون فاش کردن نام آنها متهم کرد.

 
او جمعه گذشته در بیانیه ای مدعی شد: «ان پی آر، به عنوان رسانه کاخ سفید در زمان مذاکره، در پاسخ به سوالات مهم درخصوص توافق اوباما و آیت الله خامنه ای ناتوان بوده است.»
 
پمپئو این رسانه را متهم کرده است در قبال دریافت پول از لابی حامی توافق با ایران، با کارشناسان خاصی صحبت کرده و مصاحبه خود را با کانزاس جمهوری خواه لغو کرده است.
 
پمپئو یکی از سرسخت ترین مخالفان توافق با ایران است. او میگوید کاخ سفید با گماردن کارشناسان همسو با سیاست های خود در رسانه سعی دارد از تصمیمات اتخاذ شده از سوی کاخ سفید حمایت کند.
 
بازرس رادیوی ملی آمریکا (ان پی آر) نوشت افشای دریافت پول از یک گروه حامی توافق با ایران کار درستی نیست. او لغو مصاحبه ان پی آر با پمپئو را تایید کرد؛ اما این طور گفت که نقطه نظرات پمپئو به خوبی منعکس شده است. چرا که این رسانه متعاقبا با یک سناتور نیویورکی به نام چاک شومر مصاحبه کرد.
 
چاک شومر، فردی به شدت دموکرات است که مخالفت خود را درخصوص توافق با ایران اعلام کرده است؛ اما او تاکید کرده است نمیتواند همکارانش را به اجبار با خود همراه کند.
 
اما این اظهارات پمپئو را راضی نکرد. پمپئو این اظهارات را نوعی رفع و رجوع کردن می داند. او خواهان توضیح درخصوص لغو مصاحبه با او و یا افراد هم عقیده با او است.