به گزارش افکارنیوز،

در آستانه سفر وزیر خارجه ایران به لهستان، وزیر خارجه پیشین این کشور اروپایی اظهاراتی خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرده است.

«رادوسلاو سیکوروفسکی» وزیر خارجه سال‌های 2007 تا 2014 لهستان که عضو هیات مشاوره یک نهاد ضد ایرانی به نام «اتحاد در برابر ایران هسته‌ای» هم هست، امروز یکشنبه اظهاراتی خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.

به گزارش «بیزینس وایر»، اظهارات این مقام سابق لهستانی در حالی مطرح شده که محمدجوادظریف برای سفری رسمی عازم پایتخت این کشور شده است.

سیکوروفسکی با تکرار ادعاهای نخ نماشده درباره حمایت ایران از تروریسم، گفت: «رهبران لهستان در ماه‌های اخیر بر تلاش‌هایشان برای سرکوب تروریسم افزوده‌اند اما با این وجود فعالانه در صدد تبادلات تجاری در کشوری هستند که در آن تجارت و تروریسم در هم تنیده است».

وزیر خارجه پیشین لهستان در ادامه ادعاهای ضد ایرانی خود، اظهاراتی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح کرده و این نهاد انقلابی را «حامی تروریسم» خوانده است.

او مدعی شد: «شبکه پیچیده شرکتهای سپاه(پاسداران)، تهدیدی برای خفه کردن و در خطر قرار دادن همه شرکتهایی است که درصدد تعامل اقتصادی با ایران هستند. ریسک‌ها و خطرات، ‌بسیار زیاد هستند».