سرویس سیاسی افکار نیوز - مهندس باهنر در پاسخ به این سوال که نقش هیات رییسه در عدم طرح سوال از رییس جمهور در صحن مجلس چیست، گفت؟ طرح سوال از رییس جمهور مربوط به زمانی است که دکتر احمدی نژاد رویه دورکاری را انتخاب کرده بودند و امضاها در آن زمان گرفته شده بود. اما اکنون برخی از همکاران مجلس، تمایلی به پیگیری این سوال ندارند اما ترجیح میدهند اسامی آنها نیز منتشر نشود.

به گزارش خبرنگار افکار نیوز، نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: ‌ در هفته آینده نشستی با نماینده سوال کنندگان از رییس جمهور خواهیم داشت و به اعتراض آنها مبنی بر حدنصاب امضاکنندگان سوال، رسیدگی خواهیم کرد.

عضو مجمع تشحیص مصلحت نظام گفت: اگر چه ممکن است طرح سوال از رییس جمهور را به مصلحت ندانیم اما چنانچه امضاها حدنصاب داشته باشد به آیین نامه مجلس عمل خواهیم کرد.

پیش از این علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح سوال از رئیس جمهور گفته بود: این طرح با ۱۰۰ امضا به هیأت رئیسه ارائه شد که ۱۴ نفر امضای خود را پس گرفتند و ۸۶ نفر همچنان بر امضای خود باقی هستند، اما هیأت رئیسه صداقت ندارد و بر خلاف آیین‌نامه در این زمینه تعلل می‌کند.

وی تاکید کرده بود: اگر هیأت رئیسه بخواهد به این روند ادامه دهد از سمت خود استعفا خواهد داد.

رئیس مجلس نیز در نشست خبری روز دوشنبه خود در پاسخ به سوالی در همین راستا اعلام کرده بود: هر وقت عزمی در مجلس برای طرح سوال از رئیسجمهور ایجاد شود، طبق قانون هیأت رئیسه نمیتواند ایستادگی کند.