به گزارش فارس از شهرستان ساری، حجتالاسلام مصطفی پورمحمدی دیروز در سخنان بین دو نماز جمعه ساری با بزرگداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امروز همچنان دفاع مقدس را عزیز میداریم و احساس غم و اندوه نداریم.
وی خاطرنشان کرد: اگر امروز هم دشمن بنای حمله داشته باشد ما همان افرادی هستیم که در دفاع مقدس از ارزش‌هایمان دفاع کردیم.

* نباید برنامه مدیریتی ضعیف داشته باشیم

‌رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه باید در زندگی حساب و کتاب داشته باشیم، یادآور شد: نباید چشم بسته بگوییم که این تجارت را انجام می‌دهیم.
وی با بیان اینکه نباید برنامه مدیریتی ضعیف داشته باشیم، خاطرنشان کرد: عقل و منطق می‌گوید برنامه درست باید اجرا شود.
پورمحمدی با اشاره به اینکه ملت ما نشان دادند که انسان‌های صبور و مقاومی هستند، افزود: وقتی در جامعه مطرح می‌شود که فلان تخلف و انحراف پیدا شده است، مردم انتظار دارند جلوی این حرکت‌ها گرفت و مقابله شود و مقام معظم رهبری در هم در سخنانی تعبیر فرمودند: «که برخورد بی‌رحمانه انجام شود».

* بی‌انضباطی سبب بروز این اختلاس شد

وی با بیان اینکه وظیفه ما مسئولان است که مراقب خود و زیردستانمان باشیم، ادامه داد: ‌ فتنه، آزمایش، انحراف و لغزش متوجه همه است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: بی‌انضباطی سبب شده عده‌ای سوء‌استفاده‌گر به خود اجازه دهند این فسادهای بزرگ را به وجود بیاورند.
وی افزود: اول باید تلاش کنیم اجازه تکرار این حوادثرا ندهیم و راه جلوگیری، مراقبت و کنترل برنامه است.

*برخی از مسئولان در اختلاس اخیر بی‌تدبیری کردند

پورمحمدی با بیان اینکه مردم توقع دارند اجازه ندهیم فساد و خطا تولید شود، گفت: ‌ در این پرونده برخی از مسئولان اعلام می‌کنند ما مطلع نبودیم، درست است که اینها را مجرم نمی‌دانیم اما بی‌تدبیر می‌دانیم که باید کنترل می‌کردند تا این اتفاق با این حجم و اندازه نیفتد.
وی با اشاره به اینکه از فساد و تبانی نباید به سادگی برخورد کرد، تصریح کرد: ‌ تخلف بزرگ بانکی که این روزها مطرح است مربوط به دو ماه قبل است و افرادی که این تخلف بزرگ را انجام دادند درصدد تاسیس بانک بودند که سال گذشته شناسایی و بهار امسال معرفی کردند.
پورمحمدی با اشاره به اینکه دادستان کل در حال پیگیری این پرونده است، یادآور شد: با امثال این پرونده برخورد می‌شود.

* عده‌ای از متخلفان در حال اتهام‌زنی به دیگران هستند

وی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند با چنین مواردی جنگ روانی به راه بیندازد، گفت: ‌ما باید هوشیارانه عمل کنیم چراکه نظام توان، اراده و قدرت مبارزه با موارد اینچنینی را دارد.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: ‌ عده‌ای از متخلفان در حال اتهام‌زنی به دیگران هستند تا بدین وسیله فرافکنی کنند و نباید اجازه دهیم عده‌ای سوء‌استفاده‌گر هر کسی را متهم کنند.
انتهای پیام /