کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طرح تحقیق و تفحص از وضعیت شورایعالی ایرانیان خارج از کشور را بررسی و تصویب کرد. به گزارش افکار به نقل از مشرق، کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در حاشیه جلسه امروز(یکشنبه) اعضای کمیسیون متبوعش با خبرنگاران پارلمانی گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: در جلسه‌ امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی طرح تحقیق و تفحص از وضعیت شورایعالی ایرانیان خارج از کشور به تصویب رسید که گزارش آن به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود و نهایتاً مجلس در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد.
وی افزود: در این جلسه موضوع اجرای کامل قطعنامه ۵۹۸ خصوصاً در بحثپرداخت غرامت به واسطه تحمیل ۸ سال جنگ و خسارت‌های وارده به کشورمان مطرح و مقرر شد کارگروه مشترکی از ۲ کمیته روابط خارجی و دفاعی مجلس به ریاست فلاحت‌پیشه تشکیل و موضوع به شکل جدی پیگیری شود.
به نوشته فارس سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در جلسه صبح امروز هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز گزارشی از حادثه جنایتکارانه تروریستی سنندج ارائه شد.
به گفته وی این اقدام تروریستی فاقد ارزش عملیاتی است و حرکتی کور و جنایتکارانه و نشأت گرفته از عصبانیت نسبت به ملت عزیزمان و مردم سلحشور است.
کاظم جلالی در خاتمه تصریح کرد: این حادثه در زمان بسیار شلوغ و در منطقه پر تردد آن هم در ساعت ۵ عصر اتفاق افتاده است که در آن جمعی از مردم عزیزمان و پرسنل خدوم و زحمتکش و عزیز نیروی انتظامی به شهادت رسیده و مجروح شده‌اند که کمیسیون امنیت ملی ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی، از مسئولین می‌خواهد در شناسایی عوامل این جنایت موضوع را با جدیت و جسارت پیگیری کنند.