به گزارش افکارنیوز،

«بنی گانتز» رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که برنامه هسته‌ای ایران، هنوز هم تهدیدی برای این رژیم است.

به نوشته وبگاه «یدیعوت آحرونوت» گانتز طی سخنرانی در یک کنفرانس دانشگاهی با بیان اینکه اکنون هیچ تهدیدی حیاتی علیه رژیم صهیونیستی وجود ندارد، مدعی شد که برنامه هسته‌ای ایران اما تهدیدی است که می‌تواند خطرناک شود.

وی اظهارات «موشه یعلون» وزیر جنگ سابق و «ایهود باراک» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی درخصوص اینکه برنامه هسته‌ای ایران به دلیل محدودیت در برجام، تهدیدی برای اسرائیل نیست، را به شدت رد کرد.

رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد: «ما به اطلاعات، توانایی مذاکره و همکاری با دوستان بین‌المللی علیه ایران نیاز داریم تا ظرفیت نظامی و تهاجمی خود را افزایش داده و غرب باید به مردم ایران بیش از پیش نزدیک شود.»

گانتز همچنین افزود اگر گروه تروریستی داعش به سلاح‌های میکروبی یا شیمیایی دست پیدا کند، با بکار بردن آنها تهدید بزرگی خواهد شد.

وی در اظهاراتی مداخله‌جویانه، نیت اصلی اسرائیل درقبال بحران سوریه را نشان داده و گفت: « (برای مقابله با داعش) ما باید یک جنگ زمینی را آغاز کنیم که شامل نیروهای بین‌الملی باشد.»