جبهه پایداری نه تنها در مقابل اصولگرایان نیست بلکه چنین هدفی هم ندارد، ما دنبال بر هم زدن وحدت نیستیم،از ابتدا هم اعلام کردیم که جبهه برای اصولگرایان یک فرصت است و یک خلأ مهمی را پر خواهد کرد، بنابراین دوستان اصولگرای ما نباید با ما احساس رقابت کنند...اگر بحث انتخابات مطرح شده، به عنوان بخشی از وظیفهای است که یک اصولگرا نمی تواند نسبت به آن بی تفاوت باشد و لذا جبهه و پرچم اصلی ما فرهنگی است. ما باید خود را برای یک کار فرهنگی دراز مدت آماده کرده و مبانی فکری را بسازیم.

این سخنان کسی است که این روزها نام اش باز هم بر سرزبان افتاده است و اصولگرایان به حرکات انتخاباتی او با دیده تردید می نگرند. چه آنکه در شرایطی که جمله نیروهای انقلاب بر سر «وحدت» اشتراک نظر دارند. این روح الله حسینیان است که بر طبل جدایی می کوبد و ساز مخالف کوک کرده است. این نگرانی ها نه به دلیل تشکیل جبهه پایداری بلکه به دلیل سوابق این دوستان است. سوابق که همواره وحدت را مورد هدف قرار داده است. او در حالی که از عدم تقابل با اصولگریان سخن می گوید که تاکنون با انواع و اقسام روشها کوشیده است روند وحدت را بر زند. این امر البته مسبوق به سابقه است و پیش از این هم وی نشان داده بود که «وحدت شکنی» را بیش از «انسجام عقیدتی و تشکیلاتی» پاس می دارد.

در ذیل به نمونه ای از وحدت شکنی های آقای حسینیان اشاره می شود؛

* در انتخابات ریاست جمهوری سال ۷۶ در حالی که اکثر نیروهای انقلاب به حمایت از حجت الاسلام ناطق نوری پرداختند روح الله حسینیان با جمعیتی با نام «دفاع از ارزش‌ها» به همراه افرادی همچون احمدپورنجاتی که بعدها به اردوی جناح چپ پیوست بنیان نهاد و به کاندید دیگری رای دادند. این انتخابات یکی از شکست‌های تاریخی اصولگرایان بود.

* در انتخابات مجلس ششم باز هم به همراه جمعیت «دفاع از ارزش‌ها» لیستی را آماده کردند که سرلیستشان «عبدالله نوری» بود. اصولگرایان در این انتخابات نیز با مشکل مواجه شدند و اصلاح طلبان پیروز آن انتخابات بودند.

*انتخابات ریاست جمهوری نهم در حالی برگزار شد که اعضای فعلی جبهه پایداری در مرحله اول هر کدامشان به یک فرد رای دادند و مطابق آنچه که نقل می شود روح الله حسینیان به آقای هاشمی رفسنجانی رای داد. ولی در مرحله دوم به سوی احمدی نژاد چرخش کرد و این شاید اولین باری بود که با اصولگرایان به توافق رسید.

*این گروه در انتخابات شورای شهر تهران با عنوان رایحه خوش خدمت وارد شدند و این بار نیز جدای از اصولگرایان و با حمایت رئیس جمهور لیستی جداگانه دادند که این اختلاف باعثشد که ۴ تن از اصلاح طلبان وارد شورا شوند و از آن لیست‌ فقط پروین احمدی نژاد با رای پائینی نفر هشتم تهران شد.

*بار دیگر این افراد در انتخابات مجلس هشتم متحد اصولگرایان را دور زدند و در حالی که جبهه ۵ + ۶ اصولگرایان شکل گرفته بود جبهه‌ی دیگری با عنوان ۲۳ + ۷ با عنوان «محرومین جنوب شهر» و با سرلیستی آقایان آقا تهرانی، روح الله حسینیان، محمد علی رامین و حمید رسایی تشکیل دادند.

* در انتخابات ریاست جمهوری دهم بار دیگر همین گروه بودند که با موضع گیری‌های تند خود در کوره فتنه گران ‌دمیدند. در این میان اما منطق روح الله حسینیان نماینده مجلس و حامی سرشناس دولت درباره مناظره تاریخی احمدی نژاد شنیدنی است. وی در این خصوص در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس گفته است: «افشاگری احمدی نژاد یک کار علوی و اباذری بود. درد مردم مستضعف و عقده فرو ریخته حزب الله و مردم انقلابی ایران بود به همین جهت موج ایجاد کرد و توازن را بهم زد. مهم ترین نتیجه این اقدام علوی لرزاندن ساختار انحراف در انقلاب اسلامی بود که توسط اسلام اشرافیت به وجود آمده بود. ما نباید چشم را روی واقعیت‌هایی که موجود است بگذاریم اگر احمدی نژاد نمی گفت، تاریخ می‌نوشت و نسل های بعدی بر سکوت همگان نفرین می کردند». اما فردای این صحبت‌ها رهبری مناظره‌ها را نامناسب دانستند.

* و حال در آستانه انتخابات مجلس نهم بار دیگر وی با جبهه‌ای با نام پایداری خود را خط مستقیم اصولگرایی می‌داند و این در حالی است که هنوز برای حضور در کمیته وحدت اصولگرایان شرکت نکرده‌اند و هر روز به خبرسازی درباره دیگران می‌پردازند. هرچند آیت الله مهدوی کنی در صحبت‌های گفته است با جبهه پایداری اتمام حجت کرده است.

به هر روی مشخص است که روح الله حسینیان به این روند ادامه خواهد داد است ، با این تفاوت که این بار فضا اندکی متفاوت تر از سنوات گذشته است . این بار نیروهای انقلاب هوش سیاسی و تعهد مکتبی خود را فدای مصلحت سنجی خاص نمی کنند و در فرایند وحدت یک دل و یک زبان وارد میدان می شوند . سپاه اصولگرایی سیاست باز نمی خواهد ؛ مجاهد حقیقت گرا می خواهد...