به گزارش افکارنیوز،

 "آلن ویوین،" وزیر خارجه سابق فرانسه در زمان نخست وزیری "ادیت کرسون"  در مطلبی واهی و مضحک در روزنامه لوموند مدعی شد ایران رژیمی فاشیستی است و چنین نظامهایی قابلیت اصلاح پذیری ندارند.

 
"آلن ویوین،" وزیر خارجه سابق و از بنیانگذاران "کمیته فرانسوی برای ایران دموکراتیک" روز گذشته در مطلبی واهی و مضحک در روزنامه لوموند مدعی شد: بسیاری بر میانه روی حسن روحانی پس از رسیدن وی به قدرت تمرکز کرده اند و نمی دانند که یک رژیم دینی هیچگاه نمی تواند اصلاح شود.
 
وی در ادامه ادعاهای توهین آمیز خود نوشت: جامعه مدنی ایران پیشتر امید داشت پایان این حکومت استبدادی که بیش از سه دهه است امور کشور را بدست گرفته، فرا رسد. اما این آرزوها بطور کامل از میان رفت و جامعه بین الملل بیش از هر زمان دیگری در برابر بی ثباتی سیاسی حاکم بر ایران دچار سرگردانی شد؛ چرا که سرانجام توافق هسته ای در ژوئیه سال گذشته (تیر 94) سیاست ایران را از ارتکاب بسیاری از اشتباهات باز نداشت.
 
ادعاهای وزیر خارجه پیشین فرانسه از جمله مواردی است که بارها از سوی مقامات کشورمان تکذیب شده است. اظهارات وزیر خارجه پیشین فرانسه در روزنامه لوموند در حالی مطرح می شود که پیشتر نیز این کشور نقش "پلیس بد" را در جریان توافق هسته ای بازی و تلاش کرد با حمایت برخی رژیم های مرتجع منطقه، دستیابی ایران به یک توافق جامع را به تأخیر بیاندازد.