به گزارش افکارنیوز،

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه مراسم ختم مرحوم علی دادمان در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه هیات نظارت بر برجام تشکیل شده است گفت: جلسات این هیات تشکیل می‌شود و هفته گذشته نیز جلسه‌ای توسط این هیات برگزار شد و تاکنون 4 جلسه داشته‌‌ایم.

وی افزود: گشایش‌های و چجالش‌های برجام و مسائل مربوطه پولی و بانکی و همچنین چالش‌هایی که ناشی از متن برجام و تخصیر غلط امریکا و به اصطلاح چالش‌های درون و برون برجامی موضوع جلسات این هیات است.

شمخانی ادامه داد: بحث‌های دیگر درمورد برجام نیز در دستور کار جلسات آتی هیات نظارت بر برجام است.

شمخانی همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال ترور بیولوژیکی علی دادمان اظهار داشت: این موضوع باید بررسی شود و بنده دستور بررسی موضوع را ابلاغ کرده‌ام تا ابعاد آن مورد بررسی قرار گیرد.

شمخانی افزود: درباره افراد دیگری نیز چنین چیزی مطرح شده بود و از دیروز استارت بررسی این موضوع زده شده است.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون اقدامات انجام شده در خصوص این مساله اظهار داشت: اگر اثبات شود که چنین چیزی وجود دارد باید دید عامل این کار کدام دولت است. طبیعتا ابعاد حقوقی فراوانی دارد که باید دنبال شود و در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مورد بررسی قرار گیرد.

شمخانی در ادامه پیرامون موضوعات سفر اخیرش به مسکو اظهار داشت: در این سفر درباره مسائل سیاسی،  امنیتی و دفاعی سوریه بحث و بررسی شد و این سفر در ادامه سفر وزیر دفاع روسیه به تهران صورت گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سفر به مسکو اجلاس سه‌جانبه‌ای را شکل دادیم تا مسائل میدانی، سیاسی و امنیتی سوریه را از نزدیک مورد کنکاش قرار دهیم.