به گزارش فارس، عبدالله جعفرعلی جاسبی رئیس دانشگاه آزاد در مراسم افتتاح سایت بزرگ دانشگاه آزاد واحد بیضا گفت: هفته دفاعمقدس یادآور خاطرات حماسهآفرینی و ایثارگری فرزندان برومند نظام اسلامی است که یاد و خاطرهشان همیشه گرامی است.

وی افزود: در هشت سال دفاع‌مقدس تمام دنیا بسیج شدند تا نه تنها انقلاب ما بلکه اراده ملت ما را از میان ببرند و ملت سرافراز ایران تک و تنها در میان این امواج خروشان ایستادگی و مقاومت کرد.

جاسبی خاطرنشان کرد: دفاع‌مقدس بخش مهمی از تاریخ ماست و این وظیفه همه است که این میراثرا به نسل های بعد منتقل و قدردان آن باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد به بیان سرگذشت و خاطرات تأسیس دانشگاه آزاد پرداخت و آغازگر این دانشگاه را، کمک یک میلیون تومانی حضرت امام(ره) دانست و گفت: اما امروز به لطف و عنایت پروردگار متعال و همچنین به برکت آن مبلغ پول و تلاش همه مسئولان در سراسر ایران اسلامی، دانشگاه آزاد به بزرگ‌ترین مجموعه آموزشی جهان تبدیل شده است.

جاسبی با اشاره به کارشکنی‌ها و مشکلات متعدد از بدو تأسیس تاکنون، اظهار داشت: ما دوران‌های سختی را پشت سر گذاشتیم و امروز نگاهمان به آینده درخشان و قله‌های ترقی در خارج از مرزهایمان است تا پرچم علم و دانش را با نام اسلام و نظام مقدس اسلامی در بلندترین قله‌های جهان به اهتزاز در آوریم.

وی افزود: هنوز کارشکنی و مشکلات متعددی وجود دارد که به آنهایی که به این کار ادامه می‌دهند توصیه می‌کنم، دست از کارشکنی بردارید زیرا ما زمانی که نهال کوچکی بودیم در مقابل مشکلات موجود ایستادگی کردیم و در حال حاضر دانشگاه آزاد به درختی تنومند تبدیل شده و اکنون در هر شهری از میهن اسلامیمان، دانشگاه آزاد آغوش خود را برای طالبان علم و دانش باز می‌کند.

جاسبی افزود: ما موفقیت‌ها و ترقی دانشگاه آزاد را کار خدا می‌دانیم که اراده او علیرغم همه کارشکنی‌ها به پیش می‌رود و شهرهای میهن اسلامی را به مرکز علم و دانش مبدل می‌سازد و باعثسازندگی و رونق می‌شود.

وی تصریح کرد: دهه چهارم تأسیس، دهه رقابت با دانشگاه‌های جهان و مراکز آموزش عالی است که این کاری سخت و دشوار است و البته همت شما ما را در این راه یاری خواهد کرد.

جاسبی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید خطاب به اساتید و دانشجویان گفت: احترام به پدر و مادر، احترام به استاد، تواضع و فروتنی، وقت گذاشتن و استفاده از موقعیت‌ها، مقاومت در مقابل سختی‌ها، توکل و توسل، صداقت و درستی، اخلاق نیکو و اجتناب از تهمت و افترا را سرلوحه کار خود قرار دهید.

وی اظهار امیدواری کرد که دانشگاه آزاد واحد بیضا با توجه به امکانات و پیشرفتهای خود توانایی ارتقاء به واحد متوسط و همچنین جذب دانشجو در مقطع کارشناسیارشد را دارد.