رئیس جمهوری ایران در سفر اخیر خود به مقر سازمان ملل در نیویورک، گروهی صد نفره شامل وزرا، مشاوران، دیپلماتها، محافظان، مترجمان، خبرنگاران و تعدادی از اعضای خانواده خود را همراه برده است.

به گزارش الف، در فهرست اسامی همراهان رئیس جمهور در سفر نیویورک، این اسامی وجود دارند:

خانم فراحی شاندیز(همسر رئیس جمهور)
آقای مهدی احمدی نژاد(پسر رئیس جمهور)
خانم طیبه رحیم مشایی(عروس رئیس جمهور)
خانم فاطمه احمدی نژاد(دختر رئیس جمهور)
آقای مهدی خورشیدی(داماد رئیس جمهور)
دختر مهدی خورشیدی و فاطمه احمدی نژاد(نوه رئیس جمهور)

علاوه بر احمدی نژاد، خانواده برخی از نزدیکان وی نیز در سفر نیویورک حضور داشته اند از جمله:
خانم ذبیحیان لنگرودی همسر آقای رحیم مشائی، خانم طیبه ترکستانی همسر آقای بقائی، آقای امیر رضا بقایی فرزند معاون رئیس حمهور، خانم قصری ضرغامی همسر آقای ثمره هاشمی، خانم راد همسر وزیر امورخارجه

قبلا اعلام شده بود مهدی خورشیدی و مهدی احمدی نژاد در نهاد ریاست جمهوری کار می کنند.

گروه همراه رئیس جمهور ایران در سفر ۳روزه وی به نیویورک در ۲طبقه از هتل وارویک نیویورک واقع در خیابان ۵۴ این شهر مستقر شده بودند. هزینه هرشب اقامت هر اتاق۲ تخته از این هتل ۴ستاره در ماه سپتامبر، از حدود ۴۰۰ تا ۷۰۰دلار اعلام شده است.

پیش از این در جریان حج تمتع سال۱۳۸۷ نیز نام فرزندان مشایی و احمدی نژاد که بدون نوبت در کاروان ویژه وزارت خارجه به حج مشرف شدند، منتشر شد و مورد اعتراض عدالتخواهان قرار گرفت اما دفتر رئیس جمهور و خود آقای احمدی نژاد در باره این موضوع سکوت اختیار کردند.

خبرنگار الف قبل از انتشار این خبر، بطور شفاهی و کتبی دلایل و توجیهات حضور فرزندان و عروس و داماد و نوه رئیس جمهور را در سفر آمریکا و هزینه های این سفر را جویا شد اما روابط عمومی ریاست جمهوری به این نامه جوابی نداده است. نامه تاکنون بدون پاسخ مانده خبرنگار الف چنین بوده است:


با توجه به سابقه ساده زيستي آقاي احمدي نژاد و حساسيتي كه رئيس جمهور اسلامي ايران براي حفظ بيت المال بايد داشته باشند، انتظار مي رود آقاي احمدي نژاد و نهاد رياست جمهوري توجيه قانع كننده اي درباره حضور دختر و داماد و عروس و نوه رئيس جمهور در اين سفر خارجي ارائه كنند.