مصطفي كواكبيان در نطق روز چهارشنبه خود در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: به عنوان يك جانباز و بخش كوچكي از خانواده معظم شهدا به مسوولان ديپلماسي كشور ميگويم نبايد ديناري از حق غرامت جنگ تحميلي گذشت، چرا بايد آنقدر كوتاه بياييم كه عوامل بازمانده از حزب بعث مدعي شوند.

به گزارش ایسنا، وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فساد میلیاردی اخیر گفت: این روزها این اختلاس آن‌قدر فکر مردم را به خود مشغول کرده که نمی‌توان به راحتی از آن گذشت و متاسفانه مجلس هشتم هم در آن بی‌تقصیر نیست؛ چراکه آن‌قدر از حقوق قانونی و نظارتی کوتاه آمد که نتیجه آن اختلاس اخیر بود. تا زمانی که قدرتمندان و صاحبان امضاهای طلایی به راحتی می‌توانند قانون را دور بزنند و به امیال و اهداف خود برسند این وضع ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در مورد سوال ۱۰۰ نماینده از رییس‌جمهور خطاب به هیات‌رییسه‌ مجلس عرض می‌کنم اگر قرار نیست که سوالات از رییس‌جمهور مطرح شود لااقل اسامی کسانی که مدعی هستید امضاء را پس گرفته‌اند اعلام کنید.

این عضو فراکسیون اقلیت مجلس هم‌چنین با اشاره به دست‌آوردهای ‌سفر هیات ایرانی به نیویورک نسبت به حضور آنان در هنگام سخنرانی سران کشورهای استکباری انتقاد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود سوال کرد: ما در مساله آزادی دو جاسوس آمریکایی چه دستاوردی داشتیم جز‌ این‌که آن‌ها مدعی شدند.

نماينده مردم سمنان در مجلس همچنين گفت: همه بدانند وحدت استان سمنان غيرقابل خدشه است و اميدواريم با اجرايي شدن مصوبات به زمين مانده سفرهاي استاني هرچه سريعتر مشكلات مردم استان برطرف شود. همچنين از وزير ورزش ميخواهيم كه با توجه به حضور يك تيم باشگاهي در اين استان روند ساخت استاديوم ۱۵ هزار نفري سمنان را تسريع كند و از وزير كشور نيز خواستار تبديل روستاي خيرآباد به شهرستان هستيم.